پرتاب 7 هزار و 423 بمب و موشک؛ تشدید بی سابقه حملات آمریکا علیه طالبان

به گزارش دور زمین، گزارش تازه فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا نشان می دهد که جنگنده های آمریکایی در سال 2019 و همزمان با اوج مذاکرات با طالبان 7 هزار و 423 بمب و موشک را در افغانستان به کار برده اند.

پرتاب 7 هزار و 423 بمب و موشک؛ تشدید بی سابقه حملات آمریکا علیه طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اطلاعات منتشر شده توسط فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا نشان می دهد که جنگنده های این کشور در سال 2019 میلادی 7 هزار و 423 بمب و موشک را در افغانستان پرتاب کرده اند که بیشترین میزان از زمان ثبت این اطلاعات در سال 2006 میلادی است.

این گزارش همچنین نشان می دهد که ماموریت نگهبان آزادی و ماموریت حمایت قاطع در سال 2019 میلادی 8 هزار و 773 پرواز انجام دادند که در 2 هزار و 434 مورد پرتاب موشک و بمب صورت گرفت.

گفتنی است که نیروهای آمریکایی در سال 2018 میلادی نیز 7 هزار و 362 بمب و موشک را در افغانستان برده بودند که از مجموع شمار تسلیحات به کار برده شده در سال قبل آن بیشتر بود.

حملات هوایی آمریکا در حالی طی سال 2019 بطور بی سابقه ای افزایش یافت که زلمی خلیلزاد مذاکره کننده ارشد آمریکا در قطر برای رسیدن به یک توافق سیاسی دیدارها و نشست های متعددی را با طالبان داشت.

با این حال در آگوست سال گذشته میلادی و پیش از زمان معین شده برای امضای توافق آمریکا و طالبان که بعداً توسط ترامپ ملغی شد، جنگنده های آمریکایی تنها در این ماه 783 بمب و موشک پرتاب کرد.

سازمان ملل نیز اخیراً نسبت به افزایش بی سابقه تلفات غیرنظامیان افغان هشدار داد. در گزارش 3 ماهه دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) آمده که این تلفات نسبت به سال گذشته 42 درصد افزایش یافته و ماه جولای نیز خونین ترین سال نسبت به هر ماه دیگری از سال 2009 میلادی و آغاز ثبت تلفات غیرنظامیان بود.

یوناما همچنین گزارش داده بود که نیروهای آمریکایی و متحدانش بیش از مخالفان مسلح دولت سبب کشتار غیرنظامیان افغان شدند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پرتاب 7 هزار و 423 بمب و موشک؛ تشدید بی سابقه حملات آمریکا علیه طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب 7 هزار و 423 بمب و موشک؛ تشدید بی سابقه حملات آمریکا علیه طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
ثبت آگهی مسافرتی رایگان