شرایط نامطلوب رعایت نکات بهداشتی در خوزستان و نگرانی از رخداد موج نو بیماری کرونا

به گزارش دور زمین، سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان گفت: رعایت نکات بهداشتی در استان شرایط مطلوبی ندارد، عادی انگاری، دید و بازدید های خانوادگی، دورهمی ها وتردد های بی ضابطه، همگی نگرانی هایی از افزایش موارد بیماری و رخداد موج نو بیماری را فراهم می کند.

شرایط نامطلوب رعایت نکات بهداشتی در خوزستان و نگرانی از رخداد موج نو بیماری کرونا

سید محمد علوی گفت: در 24 ساعت گذشته 3 هزار و 819 بیماربه مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند که نسبت به روز گذشته 120 نفر کاهش یافته.

او تعداد بیماران شناسایی شده بر اساس تست کرونا در این روز را 138 نفر برشمرد.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان از بستری شدن 15 نفر در بیمارستان های استان خبر داد که نسبت به دیروز 2 نفر کاهش داشته است.

این مقام مسئول تعداد جان باختگان ناشی از کرونا را 3 نفر مطرح نمود که همه بالای 65 سال سن و 2 نفر نیز واکسن زده و یک نفر بدون سابقه واکسیناسیون بوده.

به گفته آقای علوی در همین مدت تعداد بهبود یافتگان 544 نفر بوده.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان در مجموع بهبودیافتگان خوزستان را 581 هزار و 140 نفر بیان و همچنین درصد بهبود یافتگی بیماران مبتلا به کرونا را 98 درصدمطرح نمود.

این مقام مسئول می گوید: مقدار واکسن تزریق شده در خوزستان 7 میلیون و 150 هزار دُز است که پیشرفت چندانی نسبت به روز های قبل نداشته و پوشش ها همان 85.3 درصد در نوبت اول، 73.3 درصد نوبت دوم و 32 درصد نیز نوبت سوم است.

براساس رنگبندی تازه کرونا در خوزستان، یک شهرستان در شرایط قرمز، 2 شهرستان در شرایط نارنجی، 22 شهرستان در شرایط زرد و 2 شهرستان در شرایط آبی قرار دارند.

خبرنگاران خوزستان اهواز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5206

به "شرایط نامطلوب رعایت نکات بهداشتی در خوزستان و نگرانی از رخداد موج نو بیماری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط نامطلوب رعایت نکات بهداشتی در خوزستان و نگرانی از رخداد موج نو بیماری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید