وجود بیش از 200 مرکز تجاری پرخطر در پایتخت

به گزارش دور زمین، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وجود بیش از 200 مرکز تجاری پرخطر در تهران و درخواست این وزارت خانه برای تعطیلی 40 واحد تجاری ناایمن اطلاع داد.

وجود بیش از 200 مرکز تجاری پرخطر در پایتخت

به گزارش گروه اجتماعی دور زمین، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در همایش رونق فراوری ملی در حوزه تجهیزات آتش نشانی با بیان اینکه امروز بیش از یک سوم حوادث ناشی از کار در حوزه ساخت و ساز ها رخ می دهد، اظهار کرد: 17درصد از این حوادث منجر به فوت می گردد. این نکته مهمی است که شهرداری باید به عنوان صادرنماینده پروانه های ساخت در اجرای ایمنی یک اقدام اساسی انجام دهد، زیرا زمان صدور پروانه یکی از گلوگاه های ایمنی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در زمان ساخت و ساز از پیمانکاران ناکارآمد استفاده می گردد، اضافه نمود: مسئله تاسف بارتر این است که همین پیمانکاران کار خود را به پیمانکاران دیگر و بعضا کارگران می سپارند. ناظران ساختمان باید ایمنی لازم در زمان ساخت و ساز را ایجاد نمایند.

شاکرمی بیان نمود: در بسیاری از ساخت و ساز ها می بینیم که گودبرداری ها ایمن سازی نمی گردد و ریزش این گود ها منجر به فوت افرادی می گردد. ضروری است شهرداری در این زمینه سختگیری بیشتری داشته باشند.

معاون روابط کار وزارت کار تاکید نمود: تنها موردی که نمی توان از آن گذشت کرد، توجه به پیگیری از وقوع حوادث است.

شاکرمی به ایمنی بازار تهران اشاره نمود و گفت: امروز بازار تهران یکی از محل های پرریسک و مخاطره آمیز در تهران است، زیرا هر روز حدود یک میلیون نفر در بازار تهران حضور دارند و کالا ها به صورت ناایمن انباشته شده است که اگر حادثه ای در بازار تهران رخ دهد نباید انتظار داشته باشیم آتش نشان ها کاری انجام دهند.

وی اضافه نمود: امروز در خیان منوچهری و بازار تهران بسیاری از منازل مسکونی به واحد های صنعتی تبدیل شده و شهرداری باید نسبت به ایمن سازی بازار تهران و تعطیل کردن واحد های مسکونی که به مراکز فراوری تبدیل شده است اقدام کند.

شاکرمی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 200 مرکز تجاری پر خطر در تهران وجود دارد و ما به عنوان وزارت کار خواهان تعطیلی 40 واحد تجاری ناایمن شدیم.

به گفته شاکرمی؛ سیستم پر خطر برق در بازار احتمال آتش سوزی در این محل را بسیار افزایش داده است.

وی با بیان اینکه امروز بحث ایمنی در محیط کار، منازل مسکونی و مراکز تجاری مسئله مهمی است، توضیح داد: در تهران ساختمان های مسکونی و تجاری احداث شده است که در زمان بروز حوادث، امداد رسانی به آن ها غیرممکن است.

معاون روابط کار وزارت تعاون اضافه نمود: طبق ماده 87 شهرداری ها هر فردی که بخواهد ساختمانی تجاری احداث کند باید از وزارت کار تایید ایمنی دریافت کند که متاسفانه این قانون اجرا نمی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2300

به "وجود بیش از 200 مرکز تجاری پرخطر در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود بیش از 200 مرکز تجاری پرخطر در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید