واکسن ایرانی کرونا از مرز ها فراتر رفت

به گزارش دور زمین، مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت گفت: صنعت دیرپای واکسن ایران پس از کسب موفقیت های لازم در فراوری و مصرف واکسن کرونا در کشور، از مرز ها فرتر رفت.

واکسن ایرانی کرونا از مرز ها فراتر رفت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدحسین نیکنام در تبادل نظر با خبرنگار وبدا، گفت: در تفاهم نامه ای بر اساس درخواست کشور جمهوری نیکاراگوئه، مجموعه دارویی برکت، واکسن کووایران برکت را صادر می نماید. اولین محموله با حجم 200 هزار دُز به این کشور اهدا می گردد.

وی اضافه نمود: جمهوری نیکاراگوئه یکی از پنج کشور متقاضی واکسن کووایران برکت است. کرونا اگرچه صحنه های تلخ، ناگواری و دردناکی را برای بشریت داشت، اما جلوه های خوبی از همکاری و همدلی را برای مقابله با این پاندمی فراهم کرد.

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت یادآور شد: امضای تفاهم نامه اهدا و صادرات دارو و نیز واکسن کووایران برکت به نیکاراگوئه، جلوه ای از همکاری دو کشور برای ارتقای نظام سلامت دو کشور است. بر اساس تفاهم نامه های پیشین بین دو کشور، همکاری هایی در حوزه آموزش پزشکی، دارو، تجهیزات پزشکی و تحقیقات توافق شده است و همکاری تازه در حوزه واکسن کرونا، یکی از همکاری های جدی و سطح بالا بین دو کشور است.

نیکنام گفت: نیکاراگوئه اولین کشوری است که واکسن کووایران برکت به آن وارد می گردد و این نشان دهنده ارتباطات عمیق بین دو کشور است. وزارت بهداشت، توان خود را برای تکمیل موفقیت های فراوری کنندگان ایرانی واکسن کرونا بکار خواهد گرفت و در یاری به همه فراوری کنندگان از هیچ کوشش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4838

به "واکسن ایرانی کرونا از مرز ها فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ایرانی کرونا از مرز ها فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید