هیچ مورد ابتلا به کرونا در پادگان های نزاجا نداشته ایم

به گزارش دور زمین، رئیس اداره بهداشت ودرمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه از ورود افراد مشکوک به پادگان ها جلوگیری می کنیم گفت: هیچ موردی ابتلا به کرونا در داخل پادگان های نزاجا نداشته ایم.

هیچ مورد ابتلا به کرونا در پادگان های نزاجا نداشته ایم

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ارتش، ، امیر سرتیپ دوم بهزاد موذنی رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی نیروی زمینی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا و درمان بیماران مبتلا به این ویروس، گفت: از زمان ورود بیماری کرونا به کشور، ارتش جمهوری اسلامی بخصوص نیروی زمینی با تشکیل قرارگاه زیستی و در جلسات متعدد تمام دستورالعمل های مبارزه با کرونا، پیشگیری و درمان را در دستورکار قرار داد.

وی اضافه نمود: براساس اعلام احتیاج مرکز ملی مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت از ستاد کل نیروهای مسلح درخواست شد که ما در شهر قم به یاری تیم های درمانی برویم و بر همین اساس بیمارستان 50 تخته خوابی صحرایی در شهرک پردیسان قم برپا کردیم. در این بیمارستان متخصصان عفونی، عمومی، تب اورژانس و متخصصین بهداشت محیط، همچنین کادر پرستاری و کادر درمانی حضور دارند و آماده پذیرش بیماران هستند.

رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش گفت: در سایر شهرها نیروی زمینی آمادگی یاری به شبکه بهداشت و درمان را دارد اما به صورت رسمی بیمارستان خانواده و بیمارستان هاجر نیروی زمینی ارتش در تهران به بیماران مبتلا به ویروس کرونا اختصاص یافته اند که مردم می توانند مراجعه نمایند.

امیر موذنی افزود: البته دیگر بیمارستان های نیروی زمینی ارتش نیز در سایر نقاط کشور پذیرنده بیماران مشکوک به کرونا هستند و اگر تعیین گردد که این افراد به کرونا مبتلا هستند به مراکز اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ارجاع داده می شوند.

وی درباره آخرین آمار بیماران بستری شده در بیمارستان های نیروی زمینی ارتش نیز، گفت: بر اساس آخرین آمار 12 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان خانواده ارتش و هشت نفر در بیمارستان هاجر بستری هستند، البته مراجعات بسیاری داشته ایم که با انجام معاینه تعیین شده که مبتلا به کرونا نبوده و پس از سپری شدن دوره درمان مرخص شده اند.

رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش با اشاره به آمادگی نیروی زمینی ارتش برای برپایی بیمارستان صحرایی در دیگر استان های کشور، گفت: نیروی زمینی ارتش آمادگی کامل دارد تا در صورت احتیاج و اعلام ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در دیگر مناطق مورد احتیاج نیز بیمارستان های صحرایی برپا کند.

امیر موذنی با تاکید بر اینکه تا به امروز هیچ مورد مبتلا به کرونا در پادگان ها و مراکز آموزشی نیروی زمینی ارتش نداشته ایم، اضافه نمود: در هیچ پادگانی هیچ مورد مشکوکی نداشته ایم و هر شخصی که علائمی داشته مورد معاینه قرار گرفته و کلاً دو بیمار نظامی بستری داشتیم که حالشان خوب است، چون در ورودی پادگان ها از ورود افراد مشکوک جلوگیری می کنیم.

وی توضیح داد: نیروی وظیفه و پایور در بسیاری از قسمتها کاهش یافته و آسایشگاه های مجزا برای آنها در نظر گرفته شده است، افرادی که کمترین علائمی داشته باشند از سایرین جدا و تا زمانی که سلامتشان تعیین نگردد با افراد دیگر در تماس نخواهند بود و نگرانی در این خصوص وجود ندارد. کارکنان وظیفه، امانتی هستند که جانشان برای ما بسیار اهمیت دارد و مراقبشان هستیم.

رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه طبق دستورالعمل ها با مواد شوینده، به صورت دستگاه های مه پاش و فردی آسایشگاه ها و خودروها را ضد عفونی می کنیم، گفت: در بیمارستان هاجر که پذیرنده بیماران کرونایی است آمبولانس ها و خودروها قبل از خروج ضد عفونی کامل می شوند و از سلامت خودرو مطمئن می شویم و بعد خودرو می تواند از بیمارستان خارج گردد.

امیر موذنی گفت: از روز اول فراوری لباس های یکبار مصرف محافظتی کارکنان، ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی برای ضدعفونی کردن آسایشگاه ها و پادگان ها شروع نموده ایم بنابراین دستورالعمل های مراقبتی برای افرادی که وارد ارگان های نظامی می شوند اجرا می گردد.

وی با بیان اینکه در ورودی پادگان ها و خانه های سازمانی، هر فردی که علائم مثبت داشته باشد از ورود او ممانعت به عمل می آید، اضافه نمود: علاوه بر آن به صورت وسیع بحث برطرف آلودگی ها را در سطح مراکز عمومی و شهرها انجام می دهیم.

رئیس اداره بهداشت نیروی زمینی ارتش تاکید نمود: کوشش داریم نگرانی و ترس مردم را با اطلاع رسانی و آموزش تبدیل به آگاهی کنیم، زیرا ترس و استرس سیستم ایمنی بدن را ضعیف تر نموده و افراد را مستعد بیماری می نماید.

امیر موذنی توضیح داد: توصیه من به هموطنان عزیز این است در این هفته که در اوج این بیماری هستیم از منازل خود خارج نشوند و در منزل اصول بهداشتی را رعایت نمایند زیرا هر ترددی می تواند تعداد زیادی را به این ویروس مبتلا کند.

وی گفت: هموطنان عزیز ترسی از این بیماری نداشته باشند و مطمئن باشند اگر بهداشت فردی را در منازل رعایت نمایند و ترددهای غیرضروری را کنار بگذارند بیشترین یاری را به خود و شبکه بهداشت کشور نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2466

به "هیچ مورد ابتلا به کرونا در پادگان های نزاجا نداشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ مورد ابتلا به کرونا در پادگان های نزاجا نداشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید