همه چیز درباره نظرات و امتیاز هتل ها در خبرنگاران تریپ

به گزارش دور زمین، ما در خبرنگاران تریپ با طراحی انواع فیلترها و چندین فاکتور مثل موقعیت مکانی هتل روی نقشه، انتخاب بهترین عکس ها برای هتل، نوشتن کامل مشخصات و امکانات هتل، همواره سعی کردیم بهترین ارائه دهنده هتل شما به مهمانان باشیم. یکی از این فاکتورها که به انتخاب بهتر توسط مهمان یاری می نماید و فرصتی ست برای ثبت تجربه مسافر، قسمت نظرات هتل شماست.

همه چیز درباره نظرات و امتیاز هتل ها در خبرنگاران تریپ

در سال 1399 به روزرسانی جدیدی روی قسمت نظرات و امتیاز هتل ها صورت گرفت تا با راحتی ثبت نظر توسط مهمانان تعداد نظرات هتل ها افزایش یابد و همچنین با دقیق بودن امتیازها، مسافران با علاقه و اطلاعات بیشتری به انتخاب هتل شما ترغیب شوند.

از اینکه در ارائه خدمات بهتر به مهمانان خبرنگاران تریپ همراه ما هستید و در کنار ما برای جلب نظر مشتری و افزایش نظرات مثبت روی صفحه هتل تان کوشش می کنید، از شما سپاسگزاریم.

این صفحه جهت اطلاعرسانی به مدیران و رزرواسیون هتل ها طراحی شده تا جوابگوی سوالات شما در زمینه ثبت نظرات و امتیازات باشد.

معرفی بخش های مختلف نظر و امتیاز، روش های ثبت نظر، قوانین ثبت و تایید نظرات، نحوه امتیازدهی و محاسبه امتیازها را در ادامه بخوانید.

فرم نظردهی و امتیاز شامل چه قسمت هایی است و چگونه کار می نماید؟

فرم جدید نظرات در خبرنگاران تریپ شامل این موارد می گردد :

امتیازدهی :

در این قسمت مهمان به 6 مورد امتیاز می دهد. پر کردن این گزینه ها و امتیازدهی به همه موارد اجباری است.

در دوران کرونا گزینه رعایت پروتکل های بهداشتی هم به این قسمت اضافه شده تا مهمان نظر دقیق تری نسبت به نظافت هتل ثبت کند و هتل هایی که پروتکل ها را رعایت می نمایند امتیاز بیشتری نسبت به دیگر هتل ها داشته باشند.

نوشتن نظر و نکات مثبت و منفی:

در این قسمت مهمان به طور کلی نظرش را نسبت به اقامت با انتخاب گزینه خوب، بد یا متوسط ثبت می نماید و می تواند با نوشتن در کادرهای نکات مثبت، نکات منفی و کادر نظرات، نظرش را جامع و کامل توضیح دهد. پر کردن این قسمت اختیاری است.

معرفی هتل به دیگران:

پس از نوشتن نظر، قسمتی وجود دارد که کاربر بتواند با امتیاز 1 تا 10 اقامت در هتل مد نظر را به دوستان و آشنایان معرفی کند. پر کردن این قسمت اختیاری است.

مهمان خبرنگاران تریپ از چه راه هایی می تواند برای هتل محل اقامتش نظر ثبت کند؟

1 - ورود به لینکی که مهمان پس از اقامت در هتل یا اقامتگاه به صورت SMS دریافت می نماید. در این SMS که پس از خروج برای مهمان به همان شماره ای که رزرو با آن ثبت شده ارسال می گردد لینکی وجود دارد که مهمان با کلیک روی لینک وارد صفحه هتل می گردد و نظرش را ثبت می نماید.

2 - ورود به وب سایت خبرنگاران تریپ، صفحه هتل یا اقامتگاه. (مهمان باید با همان شماره موبایلی که رزرو ثبت شده است به عنوان کاربر ورود کند.)

3 - سوپراپلیکیشن خبرنگاران، صفحه هتل یا اقامتگاه (شماره ای که کاربر با آن وارد سوپراپلیکیشن شده است ملاک است. درواقع شماره ای که کاربر با آن وارد سوپراپلیکیشن شده باید با شماره ای که رزرو با آن ثبت شده مطابقت داشته باشد.)

4 - اپلیکیشن خبرنگاران تریپ (شماره ای که کاربر با آن وارد اپلیکیشن شده است ملاک است. درواقع شماره ای که کاربر با آن وارد اپلیکیشن شده باید با شماره ای که رزرو با آن ثبت شده مطابقت داشته باشد.)

5 - از قسمت پروفایل کاربری خبرنگاران تریپ می گردد روی رزروهای موجود در پروفایل نظر و امتیاز ثبت کرد. (به زودی)

راه هایی که امکان ثبت نظر از طریق آن ها وجود ندارد کدام است؟

1 - از طریق اپلیکیشن آپ و سایت سازمانی (B2B) خبرنگاران تریپ امکان ثبت رزرو وجود ندارد. مهمانی که از این 2 راه رزرو انجام داده از راه های 2 تا 4 می تواند نظر ثبت کند.

قوانین ثبت نظر و امتیاز به هتل ها و اقامتگاه ها در خبرنگاران تریپ:

چه کسانی می توانند نظر ثبت نمایند؟

مهمانی که حتما در هتل یا اقامتگاه موردنظر اقامت داشته باشد و آن را از طریق خبرنگاران تریپ رزرو نموده باشد. (شماره موبایلی که رزرو از طریق آن ثبت شده است ملاک آنالیز است)

برای ثبت نظر روی وب سایت و از طریق ورود به صفحه هتل، از مسافر خواسته می گردد که به سایت وارد گردد و یا ثبت نام کند. باتوجه به اینکه ملاک آنالیز، شماره موبایل مسافر است، ثبت نام و ورود باید با شماره ثبت شده در رزرو انجام گردد.

بنابراین کامنت کسانی که در هتل رزرو از طریق خبرنگاران تریپ نداشته اند ثبت نخواهد شد.

چه زمانی مهمان می تواند نظرش را ثبت کند؟

ثبت نظر و امتیازدهی، از لحاظ زمانی فقط می تواند در بازه زمانی خروج از هتل تا 2 ماه پس از خروج از هتل انجام گردد. (یعنی قبل از به اتمام رسیدن اقامت و همچنین با گذشت بیش از 2 ماه از اقامت، ثبت نظر و امتیازدهی میسر نیست)

بنابراین مهمانانی که رزروشان کنسل شده امکان ثبت نظر ندارند.

هر مهمان چندبار می تواند نظر ثبت کند؟

به ازای هر رزرو، مهمان فقط یک بار می تواند نظر ثبت کند. (ثبت بیش از یک نظر برای یک رزرو مقدور نیست.)

بنابراین کامنت تکراری ثبت نخواهد شد.

محاسبه امتیاز هتل به چه صورتی است؟

پس از ثبت امتیاز توسط مهمان تایید نظر توسط ادمین خبرنگاران تریپ، میانگین امتیازهایی که مهمان وارد نموده بعنوان امتیاز آن کامنت نمایش داده می گردد. و از میانگین امتیازهای همه کاربران امتیاز کل هتل به دست خواهد آمد.

چه امتیازی باید بگیریم تا امتیاز هتل مان عالی باشد؟

اگر هتل تان امتیاز 3.5 و بالاتر بگیرد با کلمات خوب، خیلی خوب و عالی نمایش داده خواهد شد و در صورتی که امتیاز کل هتل تان زیر 3.5 باشد کلمه های بد و کلمات توصیفی منفی برای هتل نوشته نخواهد شد. تا فرصتی باشد برای افزایش کیفیت خدمات و ورود به رده هتل های 3.5 به بالا.

عالی : امتیاز 4.5 تا 5

خیلی خوب : امتیاز 4 تا 4.5

خوب : امتیاز 3.5 تا 4

امتیازهای 3.5 و پایینتر کلمه توصیفی ندارند.

نحوه محاسبه امتیاز کل هتل به چه صورت است؟

برای نمایش امتیاز کل هر هتل 2 فاکتور محاسبه وجود دارد :

1 - دو گزینه دسترسی به نقاط مهم و رعایت پروتکل های بهداشتی زمان کرونا تاثیری در میانگین ندارند. 5 فاکتور دیگر امتیازدهی، با وزن یکسان در میانگین هتل محاسبه می شوند.

2 - امتیازهایی که جدیدتر ثبت شده اند در محاسبه میانگین هر فاکتور و همچنین محاسبه میانگین امتیاز کلی هتل وزن بیشتری دارند. این وزن دهی به این صورت است:

امتیازهای مربوط به 3 ماه اخیر: وزن 5

امتیازهای مربوط به 3 تا 6 ماه اخیر: وزن 4

امتیازهای مربوط به 6 ماه تا 1 سال اخیر: وزن 3

امتیازهای مربوط به 1 تا 2 سال اخیر: وزن 2

امتیازهای مربوط به 2 تا 3 سال اخیر وزن 1

امتیازهای قدیمی تر از 3 سال اخیر: وزن 0

آیا می توان نظرات قدیمی را حذف کرد؟

باتوجه به اینکه تعداد نظرات هتل می تواند یکی از نشانه های پرفروش و پر مخاطب بودن هتل در سایت خبرنگاران تریپ باشد حذف نظرات به نفع هیچ هتلی نخواهد بود.

ضمن اینکه با سیستم امتیاز دهی جدید که امتیاز نظرات قدیمی تاثیر خیلی کمی در عدد نهایی امتیاز هتل دارند خود به خود نظرات قدیمی ناکارآمد و بی تاثیر خواهند بود.

نظرات خیلی قدیمی به مرور آرشیو شده و نمایش داده نخواهند شد، تا آنچه به مهمان نمایش داده می گردد نظرات تازه و برآمده از جدیدترین خدمات هتل باشد.

نظرات بر چه اساسی توسط ادمین خبرنگاران تریپ تایید یا رد می شوند؟

نظرات ثبت شده پیش از قرار دریافت روی سایت توسط ادمین خبرنگاران تریپ در بخش محتوای هتل ها آنالیز و خوانده می گردد تا اگر نظری مغایر با سیاست های ثبت نظر خبرنگاران تریپ بود برای جلوگیری از تضییع حقوق هتل ها و مسافران، از انتشار آن جلوگیری گردد.

چه کامنت های تایید نمی شوند؟

1 - نظراتی که شمال نام هتل رقیب و یا نام سامانه رزرواسیون رقیب باشند.

2 - نظراتی که غر مستقیم شامل فحاشی یا حاوی زبان یا مفاهیمی باشند که می تواند توهین تلقی گردد.

3 - نظراتی که مستقیما شامل توهین، تهدید، مسائل جنسیتی، توهین به دین، نژادپرستی و حمله به یک فرد باشد.

4 - نظرات مغرضانه یا اغراق آمیز (در این مورد کوشش ما این است با یاری تیم پشتیبانی خبرنگاران تریپ و تماس با مهمان و پرسنل هتل جویای مشکل پیش آمده باشیم و پس از آنالیز دلیل غرض ورزی و اغراق و عصبانیت، راجع به تایید یا رد نظر تصمیم گرفته گردد)

آیا نظرات منفی کمتر از نظرات مثبت تایید می شوند؟

نظرات منفی که مغایر با سیاست های خبرنگاران تریپ نباشد حتما تایید خواهد شد و در این زمینه تفاوتی بین نظرات منفی و مثبت وجود ندارد. متقابلا اگر نظر مثبتی هم مغایر با سیاست های خبرنگاران تریپ باشد رد خواهد شد.

نظرات منفی محترمانه و سازنده بهترین مرجع ارتباط ما و هتل ها با مهمان است تا با شناخت احتیاج مهمان ها بهتر بتوانیم برای رفاه مهمان کوشش کنیم.

در صورتی که درباره هر کدام از قسمت های ثبت و تایید نظرات و امتیازها سوال، انتقاد یا پیشنهادی داشتید می توانید در قسمت نظرات همین صفحه برای ما بنویسید.

در صورت بروز هرگونه مشکل یا مشاهده نظراتی مغایر با سیاست های خبرنگاران تریپ بر روی سایت، لطفا با سیتی لید هتل خود در تیم زنجیره تامین خبرنگاران تریپ در میان بگذارید تا در اسرع وقت رسیدگی گردد.

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3455

به "همه چیز درباره نظرات و امتیاز هتل ها در خبرنگاران تریپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره نظرات و امتیاز هتل ها در خبرنگاران تریپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید