نیوزویک: ترامپ نرخ بالای اشتغال در آمریکا را می ستاید اما آمار بیکاری دائمی در حال افزایش است

به گزارش دور زمین، یک نشریه آمریکایی تأکید می نماید در حالی که ترامپ به نرخ بالای اشتغال در آمریکا می نازد اما آمار بیکاری هم مدام در حال افزایش است.

نیوزویک: ترامپ نرخ بالای اشتغال در آمریکا را می ستاید اما آمار بیکاری دائمی در حال افزایش است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نیوزویک، دونالد ترامپ در توئیتی از اینکه آمار اشتغال در ماه اوت تا 1.4 میلیون نفر افزایش داشته و نرخ بیکاری به زیر ده درصد رسیده است، ابراز خوشحالی کرد، با این حال داده های اساسی از افزایش اخراج های دائمی به بیش از نیم میلیون نفر خبر می دهد.

اداره آمار کار ایالات متحده گزارش کرد که نرخ بیکاری ماه گذشته به 8.4 درصد رسیده که پایین تر از بالاترین عدد پس از شیوع کرونا یعنی 14.7 درصد است.

آژانس فدرال نیز اعلام نموده که به لطف تخفیف در محدودیت های قرنطینه ای و ازسرگیری فعالیت های مالی در بخش های خرده فروشی، سرگرمی و مهمان پذیری، آمار اشتغال افزایش یافته است. استخدام های دولتی یکی از مهم ترین دلایل افزایش آمار استخدام می باشد.

ترامپ در توئیت خود نوشت: آمارِ اشتغال فوق العاده! تنها در ماه اوت 1.37 میلیون شغل جدید ایجاد شده و نرخ بیکاری به زیر 8.4 درصد رسیده است، این آمار بسیار بهتر از آن چیزی است که تصور می شد.

جدا از گزارش آمار اداره کار، آژانس فدرال هم اظهار داشت که تعداد اخراج شده های دائمی از بازار کار در ماه اوت به 534 هزار نفر رسیده است، با احتساب این عدد، آمار کل کشور به 3.4 میلیون نفر می رسد که حاکی از یک افزایش 1.3 میلیون نفری از ماه فوریه است.

طبق گزارش اداره آمار کار، تعداد افرادی که شانس ورود دوباره به بازار کار را داشته اند در ماه گذشته 263 هزار نفر کاهش یافته و به 2.1 میلیون نفر رسیده است. دوباره واردها، آمریکایی هایی هستند که قبلاً تجربۀ کار داشته اند اما هنگام ورود به شغل جدید بیکارند.

مارک همریک اقتصاددان ارشد در Bankrate.com می گوید: بازار کار شبیه به یک گرداب است، جایی زیر سطح آن جریان های گردابی سریعی وجود دارد. بسیاری از اعلامیه های اخیر شرکت های عظیم با توجه به رکود اخیر و کاهش شغل تحت تأثیر قرار خواهند گرفت، بنابراین این که اقتصاد در ماه های پیشِ رو باز هم با چالش هایی روبه رو گردد دور از انتظار نخواهد بود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3324

به "نیوزویک: ترامپ نرخ بالای اشتغال در آمریکا را می ستاید اما آمار بیکاری دائمی در حال افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیوزویک: ترامپ نرخ بالای اشتغال در آمریکا را می ستاید اما آمار بیکاری دائمی در حال افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید