مهلت دموکراتها به ترامپ برای ارائه اظهارنامه مالیاتی

به گزارش دور زمین، دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا به دونالد ترامپ تا 33 آوریل (سوم اردیبهشت) برای تحویل اظهارنامه مالیاتی اش مهلت دادند.

مهلت دموکراتها به ترامپ برای ارائه اظهارنامه مالیاتی

پیش از این دموکراتها ضرب الاجل قبلی 10 آوریل را برای انتشار اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا معین نموده بودند اما چند روز پیش استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت، برای انتشار این اظهارنامه احتیاج به زمان بیشتری برای ارزیابی مسائل ناشی از این درخواست دارد.

ریچارد نیل، رئیس کمیته شیوه ها و تدابیر در مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به چارلز رتیگ، کمیسیونر سازمان خدمات درآمد داخلی وابسته به وزارت خزانه داری آمریکا نوشت، چنانچه این بار ضرب الاجل جدید را رعایت نکند، این کار را مخالفت با درخواست او تعبیر خواهد نمود.

به لحاظ قانونی، نیل این اختیار را دارد که از سازمان خدمات درآمد داخلی در دولت بخواهد اظهارنامه مالیاتی هر شهروند آمریکایی را منتشر سازد.

او تقاضا نموده که جزئیات مربوط به مالیات های شخصی و تجاری که رئیس جمهور آمریکا برای یک دوره شش ساله پرداخته منتشر گردد.

او در نامه اش نوشت که اختیار او برای طرح این درخواست بی چون و چرا بوده و هیچ مساله قانونی پیچیده ای در برندارد.

زمانی که این نامه در روز شنبه فرستاده شد، دونالد ترامپ در زمین گلف خود در ویرجینا به سر می برد اما کاخ سفید پیش از این اعلام نموده بود که از انتشار این اطلاعات مالیاتی رئیس جمهور خودداری خواهد نمود.

ترامپ زمان کاندیداتوری اش برای انتخابات از عرف معمول برای انتشار اظهارنامه مالیاتی اش پیروی نکرد.

چند روز پیش میک مالوانی، رئیس دفتر موقت کاخ سفید به فاکس نیوز گفت: دموکراتها هرگز رنگ اظهارنامه مالیاتی ترامپ را نخواهند دید.

مالوانی با ادعای این که این درخواست برای دریافت اظهارنامه مالیاتی ترامپ صرفاً انگیزه سیاسی دارد گفت: چنین اتفاقی نخواهد افتاد و آنها خودشان می دانند.

همچنین ویلیام کانسووُی، وکیل شخصی ترامپ هم این درخواست را سو استفاده فاحش از قدرت خواند.

منوچین نیز چند روز پیش در نامه ای به نیل اظهاراتی مشابه را عنوان کرد.

نیل در نامه اش به رتیگ گفت: نگرانی هایی که دولت در این خصوص اعلام نموده فاقد وجاهت هستند و سوابق قضائی حاکی از آن هستند که هیچ یک از این نگرانی ها را نمی توان به صورت مشروع برای رد درخواست این کمیته مور استناد قرار داد.

وی نوشت: این جزو کارنمودهای صحیح وزارت خزانه داری، وزارت دادگستری یا سازمان خدمات درآمد داخلی دولت نیست که انگیزه های کمیته ما را زیر سوال برده یا حدس بزند یا تصمیمات معقول آن را در مورد احتیاجش به اظهارنامه های مالیاتی درخواستی و اطلاعات مربوط به آنها را زیر سوال ببرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1756

به "مهلت دموکراتها به ترامپ برای ارائه اظهارنامه مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت دموکراتها به ترامپ برای ارائه اظهارنامه مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید