مقصر مردم هستند؛ چه رئال ببرد، چه بارسا

به گزارش دور زمین، خبرگزاری دانشجویان ایران (خبرنگاران) - طنز روز

مقصر مردم هستند؛ چه رئال ببرد، چه بارسا

رضا ساکی

امروز توی ساختمان دعوا شده بود. همسایه مان با یکی دیگر از همسایه ها توی راهرو درگیری لفظی پیدا کرده بودند و کسی هم نبود جدایشان کند. من وقتی به آن ها رسیدم که مشت آن یکی همسایه بالا بود تا به قول خودش فک همسایه دیگر را پایین بیاورد.

به زحمت جدایشان کردم و همسایه مان را آوردم توی خانه. برایش شربت گلاب درست کردم و پرسیدم: آخر این چه بحثی است؟ بچه دبستانی هستید مگر؟

گفت: آخر این همسایه حرف حساب سرش نمی شود. من می گویم مقصر مردم هستند ولی او تحت تاثیر شبکه های ماهواره ای و رسانه های بی تربیت آن ور آب می گوید مردم مقصر نیستند. تو بگو مهندس در بحث آلودگی هوا کی مقصر است؟

گفتم: صد در صد مردم.

گفت: خدا پدرت را بیامرزد. من هم همین را می گویم. مقصر ما مردم قدرنشناس هستیم. ما که تک سرنشینیم مقصریم. ما که بنزین لیتری 3 هزارتومان را می سوزانیم مقصریم.

گفتم: معلوم است ما مقصریم. ما روش استفاده از ماشین های باکیفیت داخلی را بلد نیستیم. ما از ناوگان حمل ونقل عمومی مدرن کشور استفاده نمی کنیم. ما ته سیگار را روی زمین می اندازیم. ما استراماچونی را پراندیم. ما دریاچه ارومیه را خشکاندیم.

گفت: بارسا ببرد مقصر ماییم. ببازد مقصر ماییم. رئال ببرد مقصر ماییم. ببازد مقصر ماییم.

گفتم: عجیب است برخی مردم فکر می کنند ما مقصر نیستیم. مگر یک آدم چقدر می تواند تحت تاثیر رسانه های بیگانه باشد؟ این همسایه ما مگر دور زمین نمی خواند؟

گفت: مردم اهواز آن قدر زباله در خیابان ریختند که آب باران در خیابان جمع شد. مگر کسی جز اهوازی مقصر است؟

گفتم: نمی دانم والا. تعیین است خوزستانی ها مقصرند.

ما همین طور داشتیم حرف می زدیم که دبیر بخش طنز دور زمین آمد بالای سر ما ایستاد. دستی به پیشانی من زد و دستی به پیشانی همسایه. گفت: فکر کردم از شدت تب دارید این حرف ها را می زنید. گفتیم: خیر خیلی هم امروز خوبیم. شما خبر ساخت خانه های 25 متری در تهران را شنیده ای؟ گفت: بله. گفتیم: لابد مقصر 25 متری شدن خانه ها هم مسئولان هستند؟

دبیر بخش طنز دور زمین گفت: نه مقصر مردمند. فهمیدم امروز شما از چه دنده ای پا شده اید! گفتیم: از چه دنده ای؟ گفت: از هر دنده ای پا شده باشید مقصر کیست؟ هر سه بلند گفتیم: مردم.

باقی بقای تان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2286

به "مقصر مردم هستند؛ چه رئال ببرد، چه بارسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصر مردم هستند؛ چه رئال ببرد، چه بارسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید