معبد یک فرقۀ سرّی در زیر کلیسای شهر لستر کشف شد

به گزارش دور زمین، بر اساس افسانه های چندصد سالۀ محلی، در مکان کلیسای جامع شهر لستر قبلا یک معبد باستانی وجود داشته است. حالا تازه ترین کاوش ها صحت این افسانه را تایید نموده اند.

معبد یک فرقۀ سرّی در زیر کلیسای شهر لستر کشف شد

خبرنگاران | ساخت کلیسای جامع شهر لستر 900 سال قبل شروع شد، اما بر اساس یک افسانۀ قدیمی محلی، این محل خیلی قبل تر از آن نیز جایی برای پرستش بوده و در واقع ساختمان این کلیسا بر روی یک معبد رومی ساخته شده بود.

به گزارش خبرنگاران ؛ حالا تازه ترین کاوش های باستان شناسی در محوطۀ کلیسا منجر به کشف آثاری شده اند که نشان می دهند این افسانه به احتمال زیاد حقیقت داشته است. آثار کشف شده بیش از 1800 سال قدمت دارند و مربوط به دوران سلطۀ روم بر بریتانیا هستند.

(پایۀ محراب کشف شده)

در جریان این کاوش ها بقایای یک سردابۀ رومی از زیر خاک بیرون آمده که شامل پایۀ یک سنگ محراب تزئین شده نیز می گردد. این محراب شکسته طول و عرضی حدودا 25 و 15 سانتیمتری دارد. وجود این محراب و تزئینات موجود در اتاق باعث شده که باستان شناسان این اتاق زیرزمینی را نوعی معبد خصوصی یا محلی مقدس برای یک فرقۀ رومی بدانند.

حفاری ها به عمق سه متری زمین رسیده بود که آثاری از این ساختمان رومی پدیدار شد؛ ساختمانی دارای دیوار های نقاشی شده و یک کف سیمانی. تزینات و نقاشی ها نشان می دهند که این اتاق که چهار متر عرض و چهار متر طول دارد، چیزی شبیه به یک محل اجتماعات بوده که در دل ساختمانی بزرگتر قرار داشته است.

(نمونه ای از تزیینات یافت شده در اتاق زیرزمینی)

متیو موریس، مدیر این پروژه از دانشگاه لستر می گوید: هر چقدر که بیشتر حفاری می کنیم، شواهد به دست آمده این گمان را تقویت می نمایند که اینجا احتمالا معبدی خصوصی متعلق به یک خانواده و یا محل اجتماعات یک فرقۀ کوچک بوده است. معمولا اتاق های زیرزمینی مثل این مرتبط با فرقه های سرّی و پرستش خدایانی مثل میترا، کوبله، باکوس، دیونوسیوس و یا ایسیس الهۀ مصری بوده اند.

منبع: فرادید
انتشار: 18 اسفند 1401 بروزرسانی: 18 اسفند 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5927

به "معبد یک فرقۀ سرّی در زیر کلیسای شهر لستر کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد یک فرقۀ سرّی در زیر کلیسای شهر لستر کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید