مشاور سابق جانسون: برنامه اولیه لندن برای مهار کرونا فاجعه بود

به گزارش دور زمین، مشاور ارشد سابق دولت انگلیس گفت، برنامه اولیه این کشور برای مقابله با ویروس کرونا فاجعه بود و اگر افرادی شایسته بر سر کار بودند نیازی به قرنطینه کشور نبود.

مشاور سابق جانسون: برنامه اولیه لندن برای مهار کرونا فاجعه بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دومینیک کامینگز مشاور ارشد سابق نخست وزیر انگلیس اذعان کرد، برنامه اولیه دولت این کشور برای مهار ویروس کرونا فاجعه بود.

به نوشته خبرگزاری رویترز، کامینگز روز دوشنبه در پیامی توئیتری نوشت: اگر آمادگی صحیح و افراد مسئول شایسته ای بر سر کار بودند، نیازی به قرنطینه اول نبود و قطعاً نیازی به [قرنطینه] دوم و سوم نبود.

مشاور سابق بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در ادامه گفت برنامه ریزی های دولت در ابتدای شیوع ویروس کرونا فاجعه بود و تصمیمات افتضاح دولت، همه چیز را به تأخیر انداخت و در نهایت اجرای مرحله اول قرنطینه عمومی لازم الأجرا شد.

او درباره راه حل اتخاذ شده به وسیله دولت جانسون درخصوص ایجاد ایمنی جمعی به وسیله اجازه دادن به شیوع ویروس کرونا در میان مردم گفت: برنامه اصلی ما اشتباه بود و هنگامی که متوجه شدیم، آن را تغییر دادیم.

جانسون مدعی است دولت او سختگیرانه ترین اقدامات پیشگیرانه در سطح دنیا را درخصوص ممنوعیت پروازهای خارجی اعمال نموده است. این در حالی است که سویه تازه ویروس کرونا که به خاطر خاستگاه آن به کرونای انگلیسی معروف شده است، تا کنون در حدود هفتاد کشور دنیا منتشر شده است.

وزیر بهداشت انگلیس نخستین بار روز 24 آذرماه از یافت شدن نوع تازه ویروس کرونا، موسوم به کرونای انگلیسی، با قدرت شیوع سریع تر در این کشور خبر داده بود. گفته می گردد یکی از دلایل افزایش شدید مرگ و میر در انگلیس بر اثر کرونا شیوع این ویروس تازه بوده است.

تا به امروز حدود چهار و نیم میلیون نفر در انگلیس به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 127 هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4463

به "مشاور سابق جانسون: برنامه اولیه لندن برای مهار کرونا فاجعه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور سابق جانسون: برنامه اولیه لندن برای مهار کرونا فاجعه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید