فعالیت 3 صندلی ثابت عرضه بهداشتی دام در ایام محرم

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، عبدالحسین رحیمی اضافه کرد: در این ایام بعضاً شاهد نگهداری و پرورش غیربهداشتی دام های عرضه گردیده در برخی نقاط سطح شهر هستیم، در صورتی که تهیه دام از مراکز غیر مجاز می تواند عوامل بیماری زا را نه تنها به محیط های شهری که به خانه های خریداران منتقل کند.

فعالیت 3 صندلی ثابت عرضه بهداشتی دام در ایام محرم

وی با اشاره به اینکه برخی از دام ها به دلیل شرایط بد نگهداری، شرایط بد تغذیه و شرایط بد حمل و نقل، قابل عرضه به عنوان دام سالم نیستند، اظهار کرد: لاشه این دام ها علاوه بر کیفیت پایین، می تواند زمینه ساز انتقال انواع بیماری ها بر اثر آلودگی های ثانویه باشد.

رحیمی با بیان اینکه ضروری است شهروندان به مخاطرات انتقال دام های غیربهداشتی توجه نمایند، توضیح داد: برخی از بیماری ها می توانند در صورت تماس با دام به انسان منتقل شوند که بیماری های قارچی و پوستی از این دسته بیماری ها هستند.

همچنین وی به موضوع ذبح غیربهداشتی دام اشاره نمود و گفت: بالغ بر 30 درصد وزن یک دام پس از کشتار جزو ضایعاتی است که در چرخه مصرف انسانی قرار نمی گیرد و در صورت دفع غیربهداشتی، علاوه بر از بین بردن سیما و منظر شهری، با فراوری بوی تعفن و ایجاد فساد در محل، زمینه ساز تکثیر حشرات و حیوانات موذی گردیده و عوامل بیماری زا را در محیط منتشر نموده و به شهروندان منتقل می نماید.

رحیمی بر خطر مصرف گوشت غیربهداشتی برای انسان تاکید نمود و اضافه نمود: آلودگی گوشت به دو شکل اولیه و ثانویه ایجاد می گردد که در آلودگی اولیه، گوشت از شروع به میکروارگانیسم یا ماده خاصی آلوده است، اما در آلودگی ثانویه، عامل آلودگی در یکی از مراحل کشتار، کندن پوست، تخلیه شکم، شست و شوی اولیه، حمل و نقل، بسته بندی و به ویژه هنگام ذبح غیربهداشتی دام اتفاق می افتد.

لازم به ذکر است، 3 صندلی ثابت عرضه بهداشتی دام در مناطق 14، 15 و 18 در شمال شرقی، جنوب شرقی و جنوب غربی تهران واقع گردیده اند که نشانی آتها به توضیح زیر است. منطقه 4: تهران پارس، حکیمیه، خیابان سازمان آب (شهید برداران باباییان)، کوچه پیشوا منطقه 15: بزرگراه امام رضا (ع)، بعد از گردنه تنباکویی، نرسیده به بازار گل امام رضا (ع) منطقه 18: بزرگراه آزادگان، بعد از ورودی احمدآباد مستوفی، گلستان سوم

انتشار: 15 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 752

به "فعالیت 3 صندلی ثابت عرضه بهداشتی دام در ایام محرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 3 صندلی ثابت عرضه بهداشتی دام در ایام محرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید