عربستان برای حریق ایستگاه قطار جده کمیته تحقیق تشکیل داد

به گزارش دور زمین، امیر منطقه مکه امروز از تشکیل کمیته تحقیق در خصوص حادثه حریق در ایستگاه قطار سریع السیر حرمین در شهر جده خبر داد و گفت، هنوز نمی شود کسی را بدون دلیل بازداشت کرد.

عربستان برای حریق ایستگاه قطار جده کمیته تحقیق تشکیل داد

به گزارش گروه بین الملل دور زمین، خالد الفیصل امیر منطقه مکه مکرمه، امروز دوشنبه، ساعاتی پس از اعلام اطفای حریق ایستگاه قطار سریع السیر الحرمین در شهر جده، از تشکیل کمیته تحقیق برای روشن شدن ابعاد این حادثه خبر داد.

به گزارش تلویزیون عربستان سعودی، الفیصل با بیان اینکه آتش سوزی در همه جای دنیا رخ می دهد چه در کشورهای پیشرفته چه در کشورهای کوچک، گفت دستور برای تشکیل کمیته تحقیق صادر شده و گزارش آن را بزودی برای سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان سعودی ارسال می کنیم.

این مقام سعودی بروشنی اعلام نکرد که دستورات برای تشکیل کمیته تحقیق را کدام نهاد یا طرف سعودی صادر کرده است.

ایستگاه جده، بخشی مهم یا مهم ترین بخش شبکه ریلی قطار سریع السیر الحرمین است که مکه و مدینه را به هم متصل می کند و سال گذشته با بودجه ای بالغ بر هفت میلیارد دلار به بهره برداری رسید. این شبکه ریلی، بخشی مهم از طرح چشم انداز 2030 ولی عهد سعودی برای توسعه داخلی عربستان به شمار می رود که در این حادثه خسارتی هنگفت روی دست ریاض گذاشته است.

امیر منطقه همچنین گفت: موضوع خیلی بزرگ است و اصلا امر ساده ای نیست. باید تحقیق کرد که چه شد و چرا شد تا بتوانیم به هر مسئله مرتبطی با آن پاسخ بدهیم.

این مقام سعودی مقدار خسارت را هم نامشخص گفت و گفت تا الان مقدار مشخصی از خسارت روشن نشده و نمی توان کسی را بدون علتی روشن، بازداشت کنیم.

این حادثه ظهر روز یکشنبه آغاز شد و یکشنبه شب عربستان از مهار آن خبر داد. گفته می شود یازده نفر در این حادثه مجروح شده اند و برخی نیز به بیمارستان منتقل شده اند.

طبق گزارش های رسمی و اعلام شبکه الاخباریه عربستان، تردد تمام قطارهای خط حرمین تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

ایستگاه جده قبل از حریق

ایستگاه جده بعد از حریق

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2069

به "عربستان برای حریق ایستگاه قطار جده کمیته تحقیق تشکیل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان برای حریق ایستگاه قطار جده کمیته تحقیق تشکیل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید