شکست سنگین حزب حاکم هند در انتخابات

به گزارش دور زمین، تسنیم نوشت: حزب جنتا در انتخابات میان دوره ای هند شکست خورده و کرسی مناطقی که پیش از این در آن پیروز شده بود را از دست داد.

شکست سنگین حزب حاکم هند در انتخابات
به گزارش اکسپرس نیوز، به دنبال برگزاری انتخابات میان دوره ای پارلمان هند در 5 منطقه انتخاباتی حزب جنتا که اینک حزب حاکم در هند تلقی می گردد شکست را پذیرا شد.

گزارش ها حاکی است نتایج شمارش آرا در مناطق مختلف مادیا پرادش، چاتیس گر و راجستان نشان می دهد که رقبا گوی سبقت را از حزب حاکم ربوده اند.

نتایج اولیه نشان می دهد که حزب حاکم در هر 5 منطقه نتیجه را به رقبا واگذار نموده است و این می تواند زنگ خطری جدی برای انتخابات اصلی که سال آتی برگزار خواهد شد باشد.

لازم به ذکر است حزب جنتا در ایالت مادیا پرادش با نتیجه 106 بر 115 از حزب کنگره باخت، در ایالت راجستان رقابت میان این دو حزب 101 کرسی را برای حزب کنگره و 74 کرسی را برای حزب جنتا به ارمغان آورد.

در ایالت چاتیس گر رای گیری با نتیجه عجیب 69 کرسی برای حزب کنگره و تنها 11 کرسی برای حزب جنتا به سرانجام رسید.

این در حالی است که پیش بینی می شد نتیجه برخلاف این باشد زیرا این ایالت در دوره های قبل به صورت کامل از حزب جنتا حمایت نموده بود.

اوضاع در تلنگانه چندان بهتر از سایر ایالت ها نبود و در این ایالت حزب محلی تلنگانه موفق شد از 199 کرسی 85کرسی را از آن خود کند و پیروز میدان باشد.

حزب حاکم هند در ایالت میزوام نیز با شکست روبرو شد و از 40کرسی این ایالت تنها یک کرسی را از آن خود کرد.

برخی کارشناسان معتقدند خراب شدن اوضاع اقتصادی هند و همچنین ناتوانی دولت این کشور در حل مشکل کشمیر می تواند از مهم ترین دلایل نارضایتی مردم از نارندرا مودی و حزب جنتا باشد.

دولت هند برای پیروزی در انتخابات سال آینده دوبار دعوت پاکستان برای مذاکره و صلح را نیز رد نموده است.

52311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1396

به "شکست سنگین حزب حاکم هند در انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست سنگین حزب حاکم هند در انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید