شرط ظریف برای بازگشت کامل ایران به اجرای تعهداتش در برجام

به گزارش دور زمین، وزیر امورخارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که اگر ایران از منافع اقتصادی برجام بهره مند شود، آماده است تا به اجرای کامل تعهداتش در این توافق بازشود.

شرط ظریف برای بازگشت کامل ایران به اجرای تعهداتش در برجام

به گزارش دور زمین، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی از سخنرانی خود در پنل خلع سلاح و عدم اشاعه کلوپ آستانه که در قزاقستان در حال برگزاری است، خاطر نشان کرد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای نخواهد بود.

ظریف در ادامه با اشاره به اینکه عادی سازی روابط اقتصادی با ایران از شروط برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است، گفت: اگر این مسئله حتی تا اندازه ای هم محقق شود ما آماده ایم تا به اجرای کامل تعهداتمان ذیل این توافق بازگردیم و حسن نیت خود را نشان دهیم.

جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت یک سال از نقض برجام از سوی آمریکا و خروج یک جانبه این کشور از توافق که به بازگرداندن تحریم های واشنگتن علیه کشورمان انجامید، اعلام نمود که طبق تمهیدات تعیین شده در همین توافق اجرای تعهدات هسته ای اش را به صورت گام به گام کاهش خواهد داد مگر اینکه اروپایی ها برای حفظ این توافق اقدامی موثر و عملی انجام دهند. چهارمین این گام ها به تازگی برداشته شده است و مسئولان کشورمان تاکید می کنند که با تداوم بدعهدی طرف های مقابل، این فرایند ادامه خواهد یافت.

اروپایی ها در طول این مدت برای ایجاد شرایطی که ایران بتواند باوجود تحریم های آمریکا به تجارت مشروع خود با سایر کشورها ادامه دهد، تلاش کافی نکرده و در اجرای تعهداتشان در برجام ناموفق بوده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2201

به "شرط ظریف برای بازگشت کامل ایران به اجرای تعهداتش در برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط ظریف برای بازگشت کامل ایران به اجرای تعهداتش در برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید