سوالات متداول اخذ ویزای کانادا

به گزارش دور زمین، اگر قصد دارید به کانادا سفر کنید برایتان لازم است که ویزای کانادا دریافت کنید، قبل از اینکه برای ویزا اقدام کنید این موارد را در نظر داشته باشید.

سوالات متداول اخذ ویزای کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا (بیومتریک کانادا) چیست؟

هر کسی که برای اخذ ویزای کانادا (ویزای توریستی، ویزای کار یا ویزای دانشجویی) و همچنین اخذ اقامت دائم این کشور اقدام می‌کند، می‌بایست اطلاعات بیومتریک (انگشت نگاری و عکس) خود را در یکی از مراکز اختصاص‌داده‌شده برای این کار به دولت کانادا ارائه دهد. دفاتری که شما می‌توانید انگشت نگاری برای ویزای کانادا را در آنها انجام دهید، مراکز درخواست ویزا یا به اختصار VAC نامیده می‌شوند. برنامه جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک از تابستان سال 2018 آغاز شد. البته برای سهولت سفرهای گردشگرانی که ویزای مولتی کانادا را در پاسپورت خود دارند و همچنین دارندگان اجازه اقامت دائم در این کشور، این افراد تنها می‌بایست هر 10 سال یک بار ارائه اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری را انجام دهند. برای انگشت نگاری برای ویزای کانادا شما باید مبلغ مورد نیاز را پرداخت کرده و بعد از آن به یکی از مراکز VAC مراجعه کنید.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

همانطور که از نامش بر می‌آید ویزای توریستی کانادا، ویزایی است که به متقاضیان داده می‌شود تا بتوانند از این سرزمین برای مقاصد تفریحی و گردشگری بازدید کنند. یکی از جالب‌توجه‌ترین مزایای ویزای توریستی کانادا، مدت زمان طولانی اعتبار آن (در بسیاری از موارد 5 سال) است. ویزای مولتی 5 ساله این فرصت کم‌نظیر را به علاقه‌مندان به سفر می‌دهد تا در مدت اعتبار ویزا به دفعات نامحدود (تنها با داشتن محدودیت اقامت حداکثری 6 ماهه) وارد خاک این سرزمین شوند. با داشتن ویزای مولتی کانادا شما می‌توانید بدون داشتن نگرانی از انجام چند باره تشریفات گرفتن ویزا در سفارت، برنامه سفرهای خود را برای فصل‌های مختلف بچینید تا بتوانید از تمام زیبایی‌های این سرزمین پهناور در هر وقتی از سال لذت ببرید. توجه داشته باشید که ویزای توریستی کانادا تنها برای مقاصد تفریحی و گردشگری به متقاضیان داده می‌شود، در نتیجه شما در زمان حضورتان در این کشور اجازه تحصیل یا کار ندارید.

ویزای مولتی کانادا چیست؟

غیر از روش‌های متفاوتی که برای گرفتن ویزای کانادا (ویزای تحصیلی، ویزای کاری و یا ویزای توریستی) وجود دارند، در حالت کلی این ویزا را می‌توان به دو دسته‌بندی کلی شامل ویزای تک ورودی و ویزای مولتی تقسیم کرد. تفاوت اصلی بین این دو ویزا این است که با داشتن برچسب ویزای تک ورودی، شما تنها یک بار می‌توانید به داخل خاک این کشور وارد شوید. با داشتن ویزای مولتی کانادا شما می‌توانید در یک دوره زمانی مشخص به دفعات وارد این کشور شوید. در واقعیت نیازی نیست شما بین ویزای مولتی کانادا و ویزای تک ورودی یکی را انتخاب کنید؛ برای بیشتر متقاضیان، به خصوص آنهایی که مشخصا برای اخذ ویزای توریستی 5 ساله کانادا اقدام می‌کنند، ویزای مولتی و یا ویزای چند بار ورود در نظر گرفته می‌شود.

در زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا، شما می‌توانید بعد از ورود به کشور به مدت 6 ماه اقامت کنید. تعداد دفعات ورود به کشور نامحدود خواهد بود اما مدت زمان مجاز برای اقامت بی‌وقفه و بدون نیاز به خارج شدن از کشور تنها 6 ماه خواهد بود. ویزای مولتی 5 ساله کانادا معمول‌ترین ویزایی است که متقاضیان می‌توانند دریافت کنند. البته توجه داشته باشید که زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا شما به مدت زمان اعتبار پاسپورت‌تان بستگی دارد؛ برای مثال اگر اعتبار پاسپورت شما 4 سال است، حتی با گرفتن ویزای مولتی 5 ساله شما تنها می‌توانید در مدت 4 سال و تا پایان اعتبار پاسپورت‌تان وارد کشور شوید. ویزای تک ورودی عموما برای موارد خاص مانند شرکت در یک رویداد ویژه یا ملاقات‌های رسمی صادر می‌شود.

 
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4335

به "سوالات متداول اخذ ویزای کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "سوالات متداول اخذ ویزای کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوالات متداول اخذ ویزای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید