ستاد ملی مقابله با کرونا از ظرفیت مدیریت شهری در پایتخت استفاده کند

به گزارش دور زمین، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتظار می رود ستاد ملی مقابله با کرونا پیش از تصمیم گیری های مرتبط با فعالیت های شهری تهران از تجربه و تخصص مدیریت شهری استفاده کند تا شاهد عملکرد مؤثرتری در این زمینه باشیم.

ستاد ملی مقابله با کرونا از ظرفیت مدیریت شهری در پایتخت استفاده کند

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری دور زمین، محسن هاشمی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که ویروس کرونا به عنوان نخستین بحرانی است که فراتر از جنگ جهانی و خشکسالی جهان را درگیر کرده است، گفت: برخی کشورها از جمله آمریکا با پافشاری بر سیاست یک جانبه نسبت به الزامات انسانی و اخلاقی این بحران بی توجهی می کنند. در همین رابطه شورای شهر در نامه ای به شوراهای شهر کلانشهرها و پایتخت های کشورهای جهان خواستار استفاده از ظرفیت مجلس های محلی جهت مقابله با یک جانبه گرایی دولت آمریکا شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به نقش مدیریت شهری در ستاد ملی و متمرکز مقابله با کرونا مطرح نمود: نباید از توان و ظرفیت کارشناسی مدیریت شهری در این زمینه غفلت شود و انتظار می رود ستاد ملی مقابله با کرونا پیش از تصمیم گیری های مرتبط با فعالیت های شهری تهران از تجربه و تخصص مدیریت شهری استفاده کند تا شاهد عملکرد مؤثرتری در این زمینه باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه نمود: ضرورت امکان دسترسی شهروندان به تست آسان و در دسترس کرونا و رصد شرایط مبتلایان پس از تست از مواردی است که شهرداری تهران می تواند در این حوزه از زیرساخت های خود در پایتخت استفاده کرده و ایفای نقش کند چرا که تشخیص به موقع و شناسایی موارد مبتلا بهترین عامل جلوگیری از ویروس کرونا است.

هاشمی اضافه نمود: شیوع کرونا باعث تغییرات گسترده در منابع مالی و عملکرد شهرداری تهران شده که شورای شهر به این موضوع توجه داشته و باید برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/ 4105/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2552

به "ستاد ملی مقابله با کرونا از ظرفیت مدیریت شهری در پایتخت استفاده کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد ملی مقابله با کرونا از ظرفیت مدیریت شهری در پایتخت استفاده کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید