با زبان تایلندی کمی آشنا شوید

به گزارش دور زمین، زبان تایی زبان رسمی کشور تایلند است. الفبای زبان تای شامل 44 حرف بی‌صدا، 18 حرف صدادار و 4 ادغام حروف می‌باشد یا زبان تایلندی یکی از قدیمی‌ترین زبان‌ها در شرق آسیا است و اغلب مردم تایلند به زبان تایی با هم صحبت می‌کنند. زبان انگلیسی این در این کشور یک‌زبان دوم غیررسمی بوده و بر روی تابلوهای اصناف معمولا به دو زبان تایلندی و انگلیسی تبلیغ می‌شود.

با زبان تایلندی کمی آشنا شوید

درحالی که بیشتر مردم تایلند به گویش مرکزی کشور تایلند صحبت می‌کنند، گویش‌های منطقه‌ای متفاوتی در این منطقه وجود دارد که شامل جنوب تایلند و تایلند شمال شرقی، دومی که اساسا به زبان تایی است. در شمال شرق کشور تایلند نیز پادشاهان مستقل لن نا و شیانگ مای از 1259-1939 وجود دارند که شکل متمایزی از زبان تایلندی را در برخی از محله‌ها صحبت می‌کنند و همه می‌توانند به زبان تایلندی مرکزی صحبت کنند.

انواع زبان‌های تایلندی از یک الفبا واحد استفاده می‌کنند. زبان گفتاری و نوشتاری کشور تایلند برای گردشگران تور تایلند قیمت بسیار ناشناخته است. این زبان، تک سیلابی و مبتنی بر تمایز آهنگ کلام بوده و با پنج گویش و آکوستیک متعدد که هر لحنی، معنای یک سیلاب واحد را تغییر می‌کند. ترکیب این لحن‌ها و سیستم نوشتاری متنوع و سخت و نیز تلفظ های دشوار این زبان باعث گردیده که یادگیری این زبان برای خارجی‌ها سخت بشود.

پنج آهنگ زبان تایلند ی عبارتند از بالا، متوسط، پایین، در حال افزایش و در حال سقوط که هر تغییر آوا باعث تغییر معنی خاص کلمه می‌شود. مثلاً(Suay) با آهنگ صعودی، به معنی شگفت انگیز، و با آهنگ نزولی، به معنی بخت بد است. ترتیب جملات در این زبان به صورت فاعل، فعل، مفعول است که فاعل معمولا در جمله حذف می‌گردد.

زبان تایلند ی مکتوب بر اساس الفبای خمر کامبوجیا نوشته‌شده که در دوران پادشاهی رامهانگ استانداردسازی شده. الفبای تایلند ی شامل 44 حرف بی صدا،18 حرف صدادار و 4 ادغام حروف است.

انتشار: 28 تیر 1396 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 14

به "با زبان تایلندی کمی آشنا شوید" امتیاز دهید

14 کاربر به "با زبان تایلندی کمی آشنا شوید" امتیاز داده اند | 4.1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با زبان تایلندی کمی آشنا شوید"

1 دیدگاه

فرهاد30 اردیبهشت 1397

من فرهاد هستم و از زبان تایلندی خیلی خوشم میاد.

پاسخ به فرهاد
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید