روحانی: در طرح ملی مسکن زمین دولتی رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد ، اولویت دولت در طرح ملی مسکن

به گزارش دور زمین، رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن، بازآفرینی و اصلاح بافت های فرسوده شهر ها و روستا ها را اولویت دولت در طرح ملی مسکن برشمرد و تاکید کرد: ساخت مسکن باید توسط مردم و با مشارکت بخش خصوصی انجام گیرد و دولت باید در تسهیل این کار کمک کند.

روحانی: در طرح ملی مسکن زمین دولتی رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد ، اولویت دولت در طرح ملی مسکن

به گزارش گروه سیاسی دور زمین، حسن روحانی روز دوشنبه در این جلسه که با حضور اعضا برگزار گشت، بر وظیفه دولت مبنی بر واگذاری زمین رایگان به سازندگان در طرح ملی مسکن با مشارکت توسعه گران و انبوه سازان تاکید کرد.

روحانی اظهارداشت: در طرح ملی مسکن با فرمول مشارکتی، دولت زمین رایگان و امکانات لازم را در اختیار مشارکت نماینده و توسعه گر قرار می دهد و با تسهیل در فرایند صدورمجوز ها، به تسریع در اجرا کمک می کند تا در مدت زمان کمتری واحد های مسکونی ساخته شوند.

رئیس جمهور با اشاره به مزیت های ساخت مسکن در بافت های فرسوده گفت: بافت فرسوده در واقع مجموعه ای است که به صورت قانونی در گذشته ساخته شده و زیرساخت های لازم را دارد و ما می توانیم با بازسازی و اصلاح این بافت، واحد های مسکونی مناسب ساخته و در اختیار متقاضیان نیازمند مسکن قرار دهیم.

روحانی درمورد ساخت واحد های مسکونی طرح ملی مسکن در حاشیه شهر ها نیز تاکید کرد: این اقدام باید با هدف حل پایدار و قطعی موضوع حاشیه نشینی انجام شود به گونه ای که دیگر به هیچ وجه شاهد شکل گیری موضوعی به اسم حاشیه نشینی نباشیم.

در این جلسه شورای عالی مسکن که به ریاست رئیس جمهور برگزار گشت، بعد از ارائه گزارش وزارت راه و شهرسازی درخصوص فرایند اجرای طرح ملی مسکن، ثبت نام ها و اقدامات اجرا شده در این زمینه، مواردی برای پیشرفت این طرح ملی به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبه شورای عالی مسکن، دستگاه های اجرایی که در داخل شهر ها دارای زمین هستند مکلف شدند با کمک و همراهی وزارت اقتصاد، اراضی خود را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند تا در پروژه های مسکن مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین در این جلسه تصویب شد که اراضی منابع طبیعی در حریم شهر ها براساس قانون از سوی وزارت جهاد کشاورزی به وزارت راه و شهرسازی واگذار شود.

اعضای شورای عالی مسکن همچنین تاکید کردند مکان های در نظر گرفته شده برای ساخت مسکن در طرح ملی باید دارای تاسیسات زیربنایی باشد، همچنین وزارت کشور نیز در زمینه صدور پروانه ساخت و ارائه مجوز های مرتبط، تاکیدات لازم را به شهرداری ها داشته باشد و بانک ها نیز براساس الگو و سهمیه تعیین شده از سوی بانک مرکزی، در ارائه تسهیلات خرید مسکن به خریداران همکاری نمایند.

در این جلسه اقدامات بنیاد مسکن در حل و فصل مسائل اسکان و ترمیم و بازسازی خانه های مناطق سیل زده و زلزله زده تشریح شد و رئیس جمهور بر ضرورت تلاش بیش از پیش برای رفع مشکل مناطق زلزله زده و سیل زده تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2295

به "روحانی: در طرح ملی مسکن زمین دولتی رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد ، اولویت دولت در طرح ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: در طرح ملی مسکن زمین دولتی رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد ، اولویت دولت در طرح ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید