رضا رویگری: از کرونا می خواهم تشریف بیاورند منزل ما

به گزارش دور زمین، رضا رویگری با لحنی آمیخته به طنز، اما تلخ درباره اوضاع این روزهایش می گوید: من برخی وقت ها از کرونا خواهش می کنم تشریف بیاورند منزل ما ... واقعا خسته شدم، زیاد هم از کرونا نمی ترسم. ما زندگی نمی کنیم. یک هنرمند به چه چیزی زنده است؟ به این که کار بکند و از کاری که می نماید لذت ببرد.

رضا رویگری: از کرونا می خواهم تشریف بیاورند منزل ما

جهت دریافت خدمات آلاچیق فلزی قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش ایسنا، این بازیگر با گله مندی از پرداخت نشدن دستمزدهایش گفت: نمی گردد که بازیگر و عوامل کار نمایند و مزایای اقتصادی اش به شخص دیگری برسد. بازیگر هم در همین جامعه زندگی می نماید. من الان ماهی پنج میلیون و سیصد هزار تومان اجاره می دهم چطور باید این مبلغ را پرداخت کنم؟ طلب هایم را نمی توانم بگیرم.

این بازیگر با یادآوری اینکه چند سالی می گردد که بیمار است و هر نقشی را نمی تواند بپذیرد، اظهار کرد: نزدیک به 500 میلیون تومان از این و آن و از کار های تلویزیونی و سینمایی طلب دارم که نمی توانم بگیرم. کار نموده ام و پولم را نداده اند. درست نیست من با این شرایط بروم کار کنم و پولم را هم ندهند.

رویگری درباره شرایط حال حاضر و حال وهوای این روزهایش توضیح داد: آجر های دیوار روبه رویم را می شمارم تا ببینم کم نشده باشد! من بعد از مختارنامه از طرف دوستان تلویزیونی چهار سال ممنوع الکار شدم. علتش را نپرسید، چون خودم هم نمی دانم. شش ـ هفت سال هم می گردد که بیمار هستم برای همین چند سالی می گردد که کار درست و حسابی ننموده ام. کاری که به دل خودم بچسپد نکردم. گاهی کار هایی پیشنهاد می گردد، اما مثل هنرور با ما برخورد می نمایند. من پنجاه و هفت سال کار نکردم که روزی چندر غاز دستمزد بگیرم. نمی گردد که بازیگر و عوامل کار نمایند و مزایای اقتصادی اش به شخص دیگری برسد. بازیگر هم در همین جامعه زندگی می نماید.

او با عنوان اینکه پیشنهادی از ابوالقاسم طالبی داشته که به دلیل مسائل اقتصادی به نتیجه نرسیده است، گفت: پیشنهادی برای یک سریال به کارگردانی ابوالقاسم طالبی داشتم که سر مسائل اقتصادی به توافق نرسیدیم و نشد. من قبلا سریال به کجا چنین شتابان را با طالبی کار نموده بودم خودش گفته بود رضا رویگری کار مرا زنده کرد. در این کار هم می توانستم یک نقش خوب دیگر برای ایشان بازی کنم. گفتم مبلغی به عنوان پیش پرداخت بدهند تا مطمئن شوم پولم را می دهند، اما نپذیرفتند. من الان بیمار هستم. کار هایی هم هست که پیشنهاد می گردد و خودم نمی پسندم.

رویگری که در سال های فعالیتش با هنرمندان عظیمی همکاری داشته، از جمله همبازی شدن با مرحوم محمدعلی کشاورز در سریال خورشید شب، تجربه همکاری با عظیمان را اینگونه توضیح داد: با این عظیمان وقتی آدم کار می نماید تعهد و مسوولیت را از آن ها می آموزد. هنرمندانی مانند محمدعلی کشاورز متعهد و مسوولیت پذیر بودند. آقای انتظامی هم وقتی برای فیلم اجاره نشین ها می رفتیم دنبالشان یک روز نمی شد که آماده نباشند. ما هم از آن ها یاد گرفته ایم. چیزی که من از این عظیمان به خاطر دارم همین تعهد و مسولیت پذیری و بها دادن به کارشان است.

این بازیگر در پاسخ به این سوال که چه ویژگی این هنرمندان را در ذهن مردم ماندگار نموده است، گفت: نقش های یک بازیگر، او را در ذهن مردم ماندگار می نماید. نقش شعبون استخونی که محمدعلی کشاورز در هزار دستان علی حاتمی ایفا کرد بین مردم ماندگار شده است. این عزیزان کار بی ارزش نداشتند. ممکن است متن کاری ضعیف باشد، اما بازیشان درست است. آن ها به خود بها می دهند و کاری را انتخاب می نمایند که درست و حسابی باشد. من هم این ها را از این عظیمان یاد گرفته ام.

رویگری با بیان اینکه سریال هزاردستان اگر 10 بار دیگر هم پخش گردد، باز هم دوست دارد تماشایش کند، گفت: اگر سریال جدیدی هم خوب باشد می بینم. اما کار های قدیمی به خصوص دهه شصت رنگ و بوی دیگری دارند.

این بازیگر که نقش های به یادماندنی در آثاری پیروز، همچون نقش کیان در سریال مختار نامه را در کارنامه دارد، عامل پیروزیت سریال ها را فیلم نامه خوب دانست و گفت: از یک کارگردان عظیم سینما پرسیدند سینما از چه چیزی تشکیل می گردد؟ گفت، سه چیز؛ اول سناریو دوم سناریو سوم سناریو. وقتی قصه جذاب باشد بازیگر نمی تواند نقش خوب را بد بازی کند. وقتی قصه خوب باشد هم کارگردان و هم بازیگر می توانند رویش کار نمایند. بازیگر ها هم دخیل هستند باید طوری ایفای نقش نمایند که در ذهن مخاطب بماند. برای مختارنامه خاطرم هست که بازیگر ها از جان مایه می گذاشتند و با عشق کار می کردند.

رویگری درباره بیماری کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی و پیشگیرانه بیان کرد: همه جای جهان می گویند فاصله اجتماعی باید رعایت گردد و از ماسک و دست کش استفاده گردد و خیلی ها از بین رفتند. کرونا شوخی ندارد. خودمان باید رعایت کنیم. منم مثل بقیه سعی می کنم با شستن دست و حاضر نشدن در جمع های شلوغ رعایت کنم.

او در سرانجام گفت: محبت مردم تنها چیزی است که به من آرامش می دهد. محبت مردم عجیب و غریب است. امیدوارم لیاقت محبت مردم را داشته باشم. بعد از مختارنامه و کار های دیگرم مردم از من انتظار کار های آنچنانی دارند نمی توانم با یک کار سطحی خرابش کنم.

مختار نامه، سه پنج دو، ملکوت، به کجا چنین شتابان، پول کثیف، معصومیت از دست رفته، دارا و ندار و خورشید شب از جمله سریال های تلویزیونی هستند که این بازیگر در آن ها به ایفای نقش پرداخته است.

رویگری در زمینه آهنگسازی و خوانندگی هم فعالیت داشته و ترانه انقلابی معروف ایران ایران که در ایام دهه فجر از شبکه های مختلف پخش می گردد با صدای این هنرمند در سال 1357 و در بحبوحه انقلاب اسلامی خوانده شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2648

به "رضا رویگری: از کرونا می خواهم تشریف بیاورند منزل ما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضا رویگری: از کرونا می خواهم تشریف بیاورند منزل ما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید