راهکارهای پوتین برای مقابله با اثرات اقتصادی ویروس کرونا

به گزارش دور زمین، رئیس جمهور روسیه، راهکار هایی را برای مقابله با اثرات اقتصادی بیماری کووید 19 گفت.

راهکارهای پوتین برای مقابله با اثرات اقتصادی ویروس کرونا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اقدامات جدیدی را برای حمایت از بنگاه های متوسط و بزرگ در کشور اعلام کرده که محور اصلی آن تامین سرمایه این شرکت ها و توانمند سازی آنها برای پرداخت حقوق کارگران وکارمندانشان است تا بدین وسیله از توقف فعالیت آنها به واسطه شیوع بیماری کووید 19، جلوگیری کند.

پوتین در جلسه ای که با اعضای هیأت دولت برگزار کرد، شرکت هایی که خارج از حوزه تامین مواد غذایی کار می کنند و بیشترین آسیب را دیده اند به فهرست مشاغل متوسط و بزرگ اضافه کرد.

*برنامه پوتین برای جلوگیری از اثرات اقتصادی کرونا

رئیس جمهور روسیه، گفت که از 18 می شرکت هایی که حداقل 90 درصد کارمندان خود را نگهداری کرده اند حقوق از دولت دریافت می کنند.این محاسبه بر اساس مبنای تعداد کارمندان در ماه آوریل انجام خواهد شد و هرکارمندی که در کار خود با این شرکت ها به مشکل بربخورند، می توانند حداقل مزد کارگری خود را مطالبه کنند. حداقل حقوق در این کشور 12130 روبل یا 160 دلار است.

رئیس دولت روسیه، همچنین گفت حداقل 75 درصد حجم وام ها برای پرداخت حقوق انجام می شود و این فرایند باید ادامه یابد.

پوتین همچنین پیشنهاد پرداخت وام برای تامین سرمایه فعالیت شرکت های حیاتی را پیشنهاد کرد.

وی گفت: من از دولت می خواهم که لیست این شرکت ها را نهایی کند که مربوط به شرکت های خصوصی خواهد بود که در افزایش اقتصاد ملی بسیار مهم هستند.

پوتین گفت : در پی این اقدامات بسته 200 میلیون روبلی (2.6 میلیارد دلاری) از سوی دولت فدرال برای حمایت از بودجه منطقه ای تخصیص می یابد.

وی همچنین پیشنهاد کرد که 308 میلیون دلار برای صنعت هواپیمایی تخصیص یابد که این صنعت بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده است. به طوری که بیشتر پروازهای هوایی لغو شده و مرز بسیاری از کشورها بسته شده اند.

به گفته پوتین لازم است دولت تاثیرگذاری و کفایت این اقدامات را در مقابل بیماری همه گیر کووید 19 بررسی کرده و راه چاره های مناسب را ارائه کند.

طی روزهای گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه، رشد زیادی یافته و به رقم 24 هزار نفر رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2585

به "راهکارهای پوتین برای مقابله با اثرات اقتصادی ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای پوتین برای مقابله با اثرات اقتصادی ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید