دولت پاکستان نماینده ویژه خود را برای بازگرداندن شهباز شریف و اسحاق دار به لندن فرستاد

به گزارش دور زمین، دولت اسلام آباد با هدف بازگرداندن رئیس حزب نواز و وزیر دارایی سابق پاکستان، فیصل واودا را به لندن فرستاد.

دولت پاکستان نماینده ویژه خود را برای بازگرداندن شهباز شریف و اسحاق دار به لندن فرستاد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ای.آر.وای نیوز، فیصل واودا وزیر منابع آبی پاکستان برای بازگرداندن دو متهم بزرگ پرونده های فساد مالی پاکستان راهی انگلیس شد.

وی در بدو ورود به لندن گفت: تنها مأموریت من در این سفر بازگرداندن شهباز شریف رئیس حزب نواز و اسحاق دار وزیر سابق دارایی پاکستان است.

فیصل واودا تأکید کرد: با کمک دولت انگلیس این دو نفر را خواهیم یافت و در حالی که گریبانشان را گرفته ایم به پاکستان برخواهیم گشت.

وزیر منابع آبی پاکستان گفت: دولت و دستگاه قضایی به اندازه کافی به این دو نفر زمان برای بازگشت به پاکستان دادند، ولی آنها توجهی به مهلت های اعلام شده نداشتند.

سفر وی پس از امضای تفاهم نامه ای میان دولت های انگلیس و پاکستان انجام می شود که طبق آن دو کشور متعهد به تحویل مجرمان و متهمان قضایی یکدیگر شده اند.

برخی سران حزب نواز پس از متهم شدن به فساد مالی به جای دفاع از خود به انگلیس متواری شده و حاضر به بازگشت نشدند.

اسحاق دار وزیر دارایی دولت نواز شریف بود که پس از متهم شدن به فساد مالی به بهانه درمان بیماری راهی انگلیس شد و حتی باطل شدن گذرنامه نیز نتوانست او را مجبور به بازگشت کند.

علت حضور شهباز شریف در لندن چندان مشخص نیست، ولی رئیس حزب نواز نیز خروج پرهیاهویی داشت و مدتی است که در این کشور به سر می برد.

برخورد با مفسدان مالی به خصوص سران حزب نواز برای دولت پاکستان اهمیت بسکمک دارد؛ چراکه یکی از وعده های مهم پیش از انتخابات عمران خان همین بوده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1835

به "دولت پاکستان نماینده ویژه خود را برای بازگرداندن شهباز شریف و اسحاق دار به لندن فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت پاکستان نماینده ویژه خود را برای بازگرداندن شهباز شریف و اسحاق دار به لندن فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید