دلال ها علت افزایش قیمت لبنیات در بازار کهگیلویه و بویراحمد هستند

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، محمد جعفر طالبیان پور بعدازظهر دوشنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان افزود: این افراد با قیمت کم شیر را از روستائیان و دامداران خریداری و با قیمت هنگفت در بازار عرضه می کنند.

دلال ها علت افزایش قیمت لبنیات در بازار کهگیلویه و بویراحمد هستند

وی با بیان اینکه متولیان باید از ادامه فعالیت منفعت طلبانه این افراد جلوگیری کنند، گفت: دلالان بسیاری از کالاها را با همان قیمت قبلی خریداری کرده و با قیمتی بسیار بیشتر و حتی چند برابر به مردم عرضه می کنند.

طالبیان پور با اشاره به وجود کالاهای اساسی مورد نیاز در استان، تصریح کرد: در شرایط فعلی مشکلی در زمینه تامین کالاهای اساسی مردم وجود ندارد.

وی افزود: در انبارهای استان 800 تن برنج، 30 هزار تن گندم، 200 تن مرغ منجمد، 60 تن گوشت گوساله، یکهزار تن سویا، دوهزار تن ذرت و یکهزار تن جو ذخیره سازی شده است.

طالبیان افزایش قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز را ناشی از افزایش قیمت نهاده های دامی عنوان کرد و گفت: 90 درصد از نهاده های دامی در کشور وارداتی است و قیمت سویا، جو و ذرت نیز افزایش یافته است.

وی افزود: افزایش قیمت نهاده های دامی بین 30 تا 50 درصد است و سویا از 980 تومان در اریبهشت ماه امسال به یکهزار و 500 تومان رسیده است.

طالبیان تصریح کرد: همچنین قیمت جو از 980 تومان به یک یکهزار و 400 تومان و ذرت از یکهزار و 750 تومان به دوهزار و 600 تومان افزایش یافته است.

انتشار: 13 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 414

به "دلال ها علت افزایش قیمت لبنیات در بازار کهگیلویه و بویراحمد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلال ها علت افزایش قیمت لبنیات در بازار کهگیلویه و بویراحمد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید