خبرنگاران کرونا و بلاتکلیفی دانش آموزان خوزستانی

به گزارش دور زمین، اهواز - خبرنگاران - نظر متفاوت مسئولان متولی در حوزه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش در مورد زمان بازگشایی مدارس خوزستان موجب شده تا دانش آموزان و والدین آنها دچار سردرگمی و بلاتکلیفی آن هم در فرصت اندک باقی مانده به 15 شهریور یعنی زمان اعلام ستاد ملی کرونا برای بازگشایی مدارس شوند.

خبرنگاران کرونا و بلاتکلیفی دانش آموزان خوزستانی

به گزارش دور زمین در آخرین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا خوزستان در پنجم شهریور ماه جاری، زمان بازگشایی مدارس اول مهر مصوب و اعلام شد اما کلاف سردرگمی والدین دانش آموزان خوزستانی زمانی پیچیده تر شد که پس از گذشت 6 روز از مصوبه ستاد مدیریت کرونا خوزستان، مدیر کل آموزش و پرورش این استان اعلاام کرد زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در خوزستان همزمان با سراسر کشور در 15 شهریور و در یکی از مدارس شهرستان ماهشهر نواخته خواهد شد و دانش آموزان خوزستانی همچون سایر نقاط کشور سال تحصیلی خود را آغاز خواهند کرد.

ایرج شهسواری پدر 2 دانش آموز ابتدایی و دبیرستانی به خبرنگار دور زمین گفت: این که فرزندانم مانند سال های قبل به موقع سال تحصیلی خود را آغاز نمایند برایم خیلی مهم است اما از طرفی وقتی احساس کنم جانشان در خطر است نمی توان پذیرفت و آن ها را به مدرسه فرستاد آن هم در شرایطی که هنوز شرایط استان خوزستان از نظر کرونا کاملا سفید نشده و وزارت بهداشت به استان خوزستان اعلام هشدار نموده است.

الهام اسدی نژاد مادر یک دانش آموز 14 ساله نیز که نگران سلامتی فرزند دانش آموز خود می باشد گفت: از آموزش و پرورش انتظار می رفت در این شرایط زیرساخت های الکترونیکی برای آموزش مجازی دانش آموزان را فراهم می کرد چرا که در صورت بازگشایی مدارس نمی توان مطمئن بود مسایل بهداشتی به درستی و با دقت از سوی دانش آموزان رعایت می گردد.

پریسا داور که فرزندش در مقطع ابتدایی درس می خواند و دارای مشکل تنفسی است گفت: در مدارس ابتدایی به علت سن کم دانش آموزان رعایت مسایل بهداشتی سختتر است لذا از مسئولان درخواست داریم زمان بازگشایی مدارس 15 شهریور نباشد و در اول مهر با در نظر دریافت تدابیر خاصی سال تحصیلی را آغاز نمایند.

کشمکش دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در خوزستان

بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان خوزستان که در شرایط سفید قرار داشت از چند روز پیش وارد مرحله هشدار شده است و تعداد بستری ها افزایش یافته است همین اعلام هشدار نیز موجب دامن زدن به نگرانی والدین دانش آموزان خوزستانی شده است. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که از هفته های قبل نیز با بازگشایی مدارس خوزستان در 15 شهریور مخالف بود روز پنجشنبه مجددا گفت که بازگشایی مدارس در نیمه شهریور منتفی است.

دکتر فرهاد ابول نژادیان اضافه کرد: مساله عدم بازگشایی مدارس در 15 شهریور از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا تصویب و قطعی شده است و در حال حاضر سه شهر بهبهان، امیدیه و آغاجاری در شرایط قرم کرونا بسر می برند و این مساله برای کل شهرهای استان زنگ هشدار جدی است.

با وجود اصرار و مخالفت های سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خوزستان و اعلام منتفی شدن بازگشایی مدارس در 15 شهریور، این بار مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان پای ستاد ملی کرونا را به میان کشید و گفت با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد بازگشایی مدارس در روز 15 شهریور، مدارس خوزستان نیز در روز 15 شهریور همزمان با سراسر کشور با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی بازگشایی خواهند شد و مجموعه تعلیم و تربیت استان تابع تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا است.

بی پاسخ ماندن درخواست تعویق زمان بازگشایی مدارس خوزستان

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت از چند روز گذشته از ستاد ملی کرونا درخواست شده است با توجه به شرایط خوزستان زمان بازگشایی مدارس در این استان به تعویق افتد اما هنوز پاسخی به این درخواست داده نشده است.

رضا نجاتی تاکید نمود: درخواست ما از ستاد ملی کرونا بازگشایی مدارس خوزستان از اول مهر است اما هنوز پاسخی دریافت ننموده ایم برای همین تا پاسخ دادن ستاد کرونا ملاک ما برای بازگشایی مدارس استان همان 15 شهریور است.

وی با اشاره به این که شرایط خوزستان در مرحله هشدار قرار گرفته است گفت: شرایط خوزستان از نظر کرونا در مرحله هشدار است و بیماری کرونا همچنان در استان جولان می دهد شرایط مدارس خوزستان برای بازگشایی با توجه به کرونا وگرمی هوا مناسب حضور دانش آموزان در 15 شهریور نیست و ماسک زدن در این گرما برای دانش آموزان خوزستانی سخت است.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان معتقد است موافقت با تعویق آغاز سال تحصیلی در خوزستان یاری به شرایط خوزستان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3285

به "خبرنگاران کرونا و بلاتکلیفی دانش آموزان خوزستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا و بلاتکلیفی دانش آموزان خوزستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید