خبرنگاران فروش سهام عدالت تنها با اجازه سهامداران امکان پذیر است

به گزارش دور زمین، تهران - خبرنگاران - مدیر فنی طرح سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: فروش سهام عدالت بدون اجازه سهامداران انجام نمی گردد.

خبرنگاران فروش سهام عدالت تنها با اجازه سهامداران امکان پذیر است

به گزارش روز سه شنبه شرکت سپرده گذاری مرکزی، محمود حسنلو درباره انتشار بعضی اخبار مبنی بر فروش 30 درصد دوم سهام مشمولان سهام عدالت بدون اجازه آنها اضافه نمود: بانک ها و کارگزاران تنها بعد از ثبت سفارش سهامداران، اجازه فروش سهام عدالت مشمولان را دارند.

وی گفت: در روزهای اخیر بعضی از فروشندگان سهام عدالت اعلام نموده اند که وجوه اضافی به حسابشان واریز شده است و این امر شائبه فروش بیش از 30 درصد از سهام عدالت ایشان را به وجود آورده بود که این موضوع تنها به دلیل نحوه محاسبه و زمان فروش سهام عدالت این افراد است و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

حسنلو در خصوص فرایند فروش سهام مشمولان سهام عدالت اضافه نمود: سفارش فروش سهام عدالت به وسیله شعب بانک ها به صورت 30 درصد و 60 درصد است، اما این سفارش ها در شرکت های کارگزاری به صورت انتخاب سهم و بین یک تا 60 درصد انجام می گردد.

مدیر فنی طرح سهام عدالت گفت: شرکت سپرده گذاری مرکزی تنها وظیفه فراهم کردن زیرساخت های سفارش گیری معاملات را برعهده دارد و نقشی در فرایند معاملات و فروش سهام عدالت ندارد.

وی با بیان اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی، تمامی دسترسی ها برای پاسخگویی به سهامداران سهام عدالت را در اختیار بانک ها و کارگزاران قرار داده است، توضیح داد: سهامداران در صورت هر گونه سوال یا ابهامی می توانند به بانک عامل یا کارگزار خود مراجعه نمایند و از جزییات فروش سهام خود آگاه شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3245

به "خبرنگاران فروش سهام عدالت تنها با اجازه سهامداران امکان پذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فروش سهام عدالت تنها با اجازه سهامداران امکان پذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید