خبرنگاران عمران خان: پاکستان برای مهار کرونا نیازمند یاری های جهانی است

به گزارش دور زمین، اسلام آباد- خبرنگاران- نخست وزیر پاکستان با اشاره به درماندگی این کشور برای مقابله با ویروس همه گیر کرونا و همزمان نجات مردم از گرسنگی و مسائل معیشتی، از سازمان ملل متحد و سایر نهادهای بین المللی اقتصادی خواست تا به کمک پاکستان و سایر کشورهای در حال توسعه بشتابند.

خبرنگاران عمران خان: پاکستان برای مهار کرونا نیازمند یاری های جهانی است

جهت دریافت خدمات محوطه سازی ویلا مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

عمران خان یکشنبه شب در گفت وگویی خطاب به جامعه جهانی که از شبکه دولتی پاکستان پخش شد، اضافه کرد: کشورهای در حال توسعه از جمله پاکستان با چالش جدی کرونا و افزایش گرسنگی دست و پنجه نرم می نمایند.

وی خواهان ابتکار جهانی برای تسهیل در پرداخت بدهی ها شد و تأکید کرد: ما نیازمند تدوین برنامه جدید برای پرداخت بدهی های خارجی خود هستیم و از جامعه بین الملل از جمله دبیرکل سازمان ملل و سایر نهادهای جهانی اقتصادی می خواهیم در این خصوص ما را یاری نمایند.

عمران خان اظهار کرد: کشورهایی مثل آمریکا، آلمان و ژاپن برای مهار کرونا صدها میلیارد دلار بسته های اقتصادی برای مردم خود اختصاص داده اند اما پاکستان تنها هشت میلیارد دلار برای مبارزه با کرونا و نجات مردم از پیامدهای خطرناک آن اختصاص داده و توانایی بیشتر برای جلوگیری از گرسنگی را ندارد.

وی بیان نمود: نظام سلامت پاکستان توانایی و بودجه کافی برای مبارزه با کرونا را ندارد و ما بیم آن را داریم که تشدید طرح فاصله گذاری اجتماعی، تداوم تعطیلی شهرها و توقف معیشت منجر به گرسنگی و بروز بحران انسانی گردد.

نخست وزیر پاکستان ادامه داد: مبارزه کرونا و همزمان تأمین نیازهای اولیه مردم از جمله غلبه بر گرسنگی چالش اصلی پاکستان در زمان فعلی است و از جامعه بین الملل می خواهیم که برای نجات جان مردم از ویروس کرونا و گرسنگی به یاری ما بشتابد.

وی گفت: مقابله با کرونا به عنوان بیماری همه گیر جهانی بدون پاسخ جمعی، قوی، درست و هماهنگ امکان پذیر نخواهد بود.

ستاد مدیریت بحران و مقابله با کرونا در پاکستان، امروز شمار مبتلایان به کرونا را پنج هزار و 183 نفر بیان کرد و اضافه کرد: 37 بیمار در شرایط بحرانی بسر می برند و 88 نفر نیز تا به امروز بر اثر این ویروس جان باختند.

افزایش شمار مبتلایان به کووید-19 در پاکستان همچنان سرعت جهشی دارد و مسؤولان هشدار دادند که اگر سطح تمهیدات بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی تشدید نگردد، مهار کرونا از کنترل خارج خواهد شد.

دولت عمران خان پرداخت بدهی های خارجی همزمان با شیوع کرونا در پاکستان که باعث تضعیف معیشت از قبل بحرانی این کشور شده را سخت دانسته و با همین هدف، وزیر امور خارجه پاکستان از هفته های اخیر با همتایان خود در کشورهای مختلف از جمله دبیرکل سازمان ملل به رایزنی پرداخت و درخواست اسلام آباد برای نرمش در نحوه پرداخت بدهی های خارجی را مطرح نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2468

به "خبرنگاران عمران خان: پاکستان برای مهار کرونا نیازمند یاری های جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عمران خان: پاکستان برای مهار کرونا نیازمند یاری های جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید