خبرنگاران رقم نجومی فروش حراجی ساتبیز در یک هفته

به گزارش دور زمین، تهران - خبرنگاران - این روزها درپی شیوع ویروس کرونا، خبرهای خوبی درمورد شرایط اقتصادی جهان دریافت نمی کنیم، اما یک خبر خوب آنکه ساتبیز رکورد جدیدی را با راه اندازی حراجی آنلاین به ثبت رسانده و 4 میلیون دلار تنها در یک هفته فروش داشته است.

خبرنگاران رقم نجومی فروش حراجی ساتبیز در یک هفته

به گزارش پایگاه اینترنتی آرت نت، این موفقیت پس از آن به دست آمد که ساتبیز تصمیم گرفت از فروش در فضای واقعی به فروش آنلاین روی آورد.

بسیاری نگران بودند که این بازار لوکس به دلیل لغو حراج ها در فضای واقعی زیان ببیند، اما برای ساتبیز این یک فروش آنلاین نسبتا موفقیت آمیز تلقی می شود.

جودی پولاک (Jodi Pollack) از روسای بخش طراحی قرن 20 حراجی ساتبیز گفت: مجموع رکورد ثبت شده، باعث تقویت اعتمادسازی و تغییری است که به سوی فضای آنلاین ایجاد کرده ایم.

وی افزود: این نتیجه، نشانه ای مهم از رشد و پیشرفت بازار طراحی در برهه ای بسیار ضروری است.

تقریبا نیمی از قرعه ها، با قیمتی بالاتر از رقم تخمین زده شده پیش رفتند و 82 درصد از اقلام فروخته شدند.

حراجی ساتبیز گفت که شرکت کنندگان در حراجی از 31 کشور مختلف جهان بودند و یک سوم از پیشنهادها از طریق تلفن های همراه ارائه شد.

یک شمعدانی متعلق به سال 1895 از جمله اقلامی بود که 20 برابر رقم تخمین زده شده، به مبلغ 300 هزار دلار فروخته شد.

دیگر آثار ارزشمند این حراجی شامل مجسمه ای از هری برتوئیا (Harry Bertoia) طراح آمریکایی - ایتالیایی بود که 6 برابر رقم اولیه یعنی 300 هزار دلار به فروش رفت.

در مجموع، فروش آنلاین ساتبیز بیش از 36 میلیون دلار در سال 2020 برای این حراجی عایدی داشته، رقمی که با فروش های ماه مارس (اسفند 98 - فروردین 99) قوت گرفته است.

به عنوان نمونه، حراج آنلاین پرینت های بنکسی هنرمند خیابانی انگلیس، یک میلیون و 400 هزار دلار برای این حراجی عایدی داشت، رقمی که بیش از بالاترین تخمین آن بود.

همچنین فروش آثار هنری مدرن و معاصر خاورمیانه بیش از حد انتظار بود و در مجموع 2 میلیون و 600 هزار دلار به جیب ساتبیز ریخت.

با این همه، ساتبیز هفته گذشته حدود 200 نفر یا تقریبا 12 درصد از نیروی کاری اش را به طور موقت اخراج کرد. همچنین اخباری از تغییرات برنامه ریزی شده بیشتری در این حراجی به گوش می رسد.

ساتبیز گفت که فروش های اصلی اش در نیویورک را که قرار بود ماه می (اردیبهشت ماه) برگزار شود، به ماه ژوئن (خرداد ماه) موکول کرده است و به جای آن، حراجی های آنلاین بیشتری را برگزار می کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2550

به "خبرنگاران رقم نجومی فروش حراجی ساتبیز در یک هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رقم نجومی فروش حراجی ساتبیز در یک هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید