خبرنگاران تفویض اختیار به ستادهای استانی مقابله با کرونا لازم است

به گزارش دور زمین، سنندج - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: یکی از الزامات حال حاضر شهرهای درگیر کرونا با شرایط قرمز، تفویض اختیارات به ستادهای استانی است تا در کمترین زمان ممکن، تصمیم های آنی مورد احتیاج گرفته و اجرایی گردد.

خبرنگاران تفویض اختیار به ستادهای استانی مقابله با کرونا لازم است

حسین خوش اقبال روز پنجشنبه در نشست ستاد هماهنگی پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور جمشید انصاری معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار گردید، گفت: تا به امروز 15 جلسه ستاد مقابله با کرونا و 14 جلسه کمیته انتظامی و امنیتی در این استان برگزار گردیده و 150 مصوبه اجرایی داشته است.

وی با بیان اینکه 150 جلسه ستاد شهرستانی کرونا هم برگزار و یک هزار و 450 مصوبه داشته است، اضافه نمود: از همه ظرفیت استان استفاده شد تا تبعات و آسیب های این بیماری به حداقل برسد.

معاون استاندار کردستان به توزیع 20 میلیارد تومان بسته معیشتی توسط خیرین و سمن ها در بین اقشار نیازمند استان نیز در این مدت اشاره نمود و یادآور شد: افراد معاند همزمان با شیوع بیماری می خواستند تا فضای خدمت رسانی را نامطلوب جلوه دهند که با تشکیل اتاق رسانه این تیر آنان به سنگ خورد.

خوش اقبال تاکید نمود: 25 گروه در 22 نقطه استان با 450 نیرو به مدت 12 روز حسن اجرای فاصله گذاری فیزیکی را رصد کردند.

لزوم صدور مجوز برای برخورد قانونی با تجمعات

فرماندار سنندج هم در این نشست با اشاره به بی توجهی بعضی افراد به دستورالعمل های بهداشتی گفت: یکی از موارد ضروری برای برخورد قانونی با تجمعات و مراسم ها، صدور مجوز است.

محمد ابراهیم زارعی بر ضرورت الزامی کردن استفاده از ماسک در اماکن عمومی بویژه ادارات تاکید نمود و اضافه نمود: افزایش اختیارات ستادهای استانی می تواند در تصمیم گیری های ضروری موثر باشد.

وی با اشاره به انجام 657 بازدید از اماکن عمومی و مراکز این شهرستان و اینکه 139 مورد اخطاریه در این زمینه صادر شده است، یادآور شد: 150 گشت مشترک و 140 مورد بازدید از ادارات در این مدت انجام و 23 مورد اخطار به ادارات بی توجه به سلامت مردم و کارکنان صادر و 12 مرکز عمومی هم پلمب شده است.

فرماندار سنندج به غربالگری 153 هزار سنندجی در سامانه سلامت و 4030 اشاره نمود و گفت: چهار هزار مورد نمونه گیری نیز انجام گرفته است.

فرماندار مریوان هم که در این نشست به صورت ارتباط تصویری حضور داشت، گفت: بیمارستان فجر مریوان به صورت تخصصی به بیماران کرونا اختصاص یافته است.

آرتیکاس اقبال نگرانی اصلی را تامین دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان های مریوان اظهار داشت و اضافه نمود: کمبود کیت های آزمایشگاهی هم مشکل دیگری است که امکان نمونه گیری بیشتر را کاهش داده است.

وی یادآور شد: نبود زیرساخت لازم، امکان دورکاری را از کارکنان مریوانی گرفته است.

فرماندار سقز هم شرایط این شهرستان را با ثبات دانست و گفت: این شهرستان اولین کانون شیوع بیماری کرونا در استان کردستان بود که از 10 اسفند پارسال تا 21 فروردین سال جاری همه مراکز عمومی با همکاری مردم تعطیل شد.

کامیل کریمیان همچنین خواهان تسریع در افتتاح بیمارستان شفای این شهر برای ارائه خدمات بهتر به بیماران از جمله افراد مبتلا به ویروس کرونا شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3089

به "خبرنگاران تفویض اختیار به ستادهای استانی مقابله با کرونا لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تفویض اختیار به ستادهای استانی مقابله با کرونا لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید