خبرنگاران تخلف یک مرکز سالمندان اسفراین در ترزیق واکسن کرونا در دست آنالیز است

به گزارش دور زمین، بجنورد- خبرنگاران- فرماندارشهرستان اسفراین گفت: تخلف یک مرکز سالمندان در این شهرستان در تزریق واکسن کرونا به تعدادی از اعضای خانواده اش که ارتباط مستقیم با سالمندان نداشتند، در دست آنالیز نهاده شد.

خبرنگاران تخلف یک مرکز سالمندان اسفراین در ترزیق واکسن کرونا در دست آنالیز است

مهدی کرامتی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود : موسس این مرکز بر خلاف اولویت بندی سند ملی واکسیناسیون کرونا ، سه نفر از اعضای خانواده اش که ارتباط زیادی با سالمندان این مرکز نداشتند را در فهرست تزریق واقع شده است و آنها نیز از واکسن ویژه مراکز نگهداری سالمندان استفاده کردند.

وی اضافه نمود : اگرچه خانواد مدیر موسس مرکز نگهداری سالمندان شهرستان اسفراین از لحاظ بیمه ای جزء کارکنان این مرکز محسوب می شوند، ولی مواجهه مستقیم با سالمندان نداشته و کارهای فرعی شامل خرید مایحتاج مرکز را انجام می دهند.

رییس ستاد مقابله با کرونا شهرستان اسفراین اظهارداشت : از نظر ما اقدام این مرکز سوء استفاده از سند واکسیناسیون کرونااست وتخلف احتمالی کلیه عوامل مرتبط در حال رسیدگی است که پس از قطعیت با تمام متخلفان احتمالی در این ارتباط نیز برخورد می گردد.

فرماندار شهرستان اسفراین گفت : بر اساس سند واکسیناسیون کرونا برای مراکز نگهداری سالمندان از گروه های در اولویت دریافت واکسن هستند که علاوه بر سالمندان، پرسنل تمام وقت شاغل این مراکز نیز می توانند واکسن را دریافت کنندو بر همین اساس تعداد 29 سالمند و پرسنل تمام وقت این مرکز واکسن را دریافت نموده اند.

کرامتی اظهارداشت : پرونده تخلف این مرکز سالمندان در اسفراین به وسیله مراجع مرتبط درحال پیگیری است.

به گفته وی اداره بهزیستی ، معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی و کلیه کسانی در این تخلف قصوری داشتند، برخورد خواهد شد .

فرماندار شهرستان اسفراین این را هم گفت که پرونده این تخلف مشابه آنچه که در آبادان و در تزریق واکسن به پاکبانان اتفاق افتاده نیست، ولی تخلف احتمالی مرکز نگهداری سالمندان اسفراین وجود دارد که احتیاج به رسیدگی در مراجع قانونی و برخورد با متخلفان احتمالی دارد.

چند روز گذشته اخباری در شبکه مجازی مبنی بر سوء استفاده یکی از مراکز نگهداری سالمندان شهرستان اسفراین در جنوب بجنورد مرکز استان خراسان شمالی از سند واکسیناسیون منتشر شد و در آن این مرکز نگهداری سالمندان متهم به سوء استفاده از سند تزریق واکسن به سه نفر از اعضای غیر مرتبط خانواده اش شد و از مراجع قضایی و دانشکده علوم پزشکی شهرستان خواسته شد تا با این تخلف برخورد گردد.

براساس آخرین آمار تا به امروز بیش از سه هزار و 600 نفر در استان خراسان شمالی واکسن اسپوتنیک روسی را براساس اولویت های مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا دریافت کردند.

شهرستان 120 هزار نفری اسفراین در 60 کیلومتری جنوب شرقی بجنورد از 18 فروردین در شرایط قرنز کرونایی واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4256

به "خبرنگاران تخلف یک مرکز سالمندان اسفراین در ترزیق واکسن کرونا در دست آنالیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تخلف یک مرکز سالمندان اسفراین در ترزیق واکسن کرونا در دست آنالیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید