خبرنگاران اولین مورد انتقال کرونا از انسان به حیوان در هنگ کنگ ثبت شد

به گزارش دور زمین، پکن-خبرنگاران-روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست روز پنجشنبه تایید کرد که برای نخستین بار ویروس کرونا از یک انسان به یک حیوان در هنگ کنگ سرایت نموده است.

خبرنگاران اولین مورد انتقال کرونا از انسان به حیوان در هنگ کنگ ثبت شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

نشریه می نویسد که این سگ متعلق به یک بیمار کرونایی بوده که در روزهای اخیر آزمایش هایی روی آن اجرا شده و از هفته قبل که تست کرونای مثبت شد، زیر نظر پزشکان و دامپزشکان بوده است.

پس از این اتفاق بعضی از پزشکان در هنگ کنگ گفته اند که این می تواند نشانه ای از این باشد که حیوانات هم ممکن است در سطوح ضعیف تری به این ویروس آلوده شوند.

اداره شیلات و کشاورزی هنگ کنگ در بیانیه ای خاطر نشان کرد که این سگ از روز آدینه گذشته تا به امروز در قرنطینه بوده و مورد آزمایش و ارزیابی های بیشتر قرار گرفته است.

در این گزارش از قول مسوولان نهادهای ذی ربط پزشکی در هنگ کنگ آمده است که البته احتمالا دهان و دماغ این سگ رده هایی از ویروس را به خود جذب نموده و برای همین به شکلی بسیار ضعیف و خفیف به این ویروس آلوده شده است.

صوفیا چان دبیر بهداشت این منطقه که همپایه وزیر محسوب می گردد به خبرنگاران گفت که ما باز هم آزمایش های بیشتری روی این حیوان خانگی انجام خواهیم داد تا نهایتا نتایج کرونا را منفی کنیم.

دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه شهر در این منطقه و اداره بهداشت حیوانات سازمان بهداشت دنیای در حال رایزنی با یکدیگر در باره این مورد بی سابقه در دنیا هستند.

اداره بهداشت هنگ کنگ می گوید که هنوز نمی تواند تایید کند که حیوانات خانگی منبع انتقال ویروس هستند و یا به کرونا مبتلا می شوند. چنین موضوعی الان مطرح نیست.

این اداره افزوده است که صاحبان این حیوانات نباید از این بابت نگرانی داشته باشند و تحت هیچ شرایطی نباید این حیوانات را رها نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2455

به "خبرنگاران اولین مورد انتقال کرونا از انسان به حیوان در هنگ کنگ ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اولین مورد انتقال کرونا از انسان به حیوان در هنگ کنگ ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید