حمله انتحاری طالبان به جلسه وزیر دفاع افغانستان

به گزارش دور زمین، وزارت کشور افغانستان تایید نموده که در حمله گروهی مهاجمان انتحاری به مهمانخانه ژنرال بسم الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع در منطقه شیرپور کابل دست کم 8 نفر کشته و بیش از 20 نفر زخمی شدند.

حمله انتحاری طالبان به جلسه وزیر دفاع افغانستان

به گزارش خبرنگاران، طالبان با پذیرفتن مسئولیت این حمله گفته که جلسه مهم وزیر دفاع افغانستان را هدف حمله انتحاری قرار داده که تلفات زیادی هم به همراه داشته است.

طالبان با گرفتن مسئولیت این حمله آنرا شروع عملیات تلافی جویانه علیه شخصیت های کلیدی و رهبران دولت افغانستان خوانده اند که دستور حمله به ولایت ها را صادر نموده اند.

میرویس استانکزی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفته که این حمله تلفات جانی و اقتصادی داشته و 8 غیرنظامی در این حادثه کشته شده که تعدادی آنان زنان هستند. او تعداد زخمی ها را هم 20 نفر اعلام نمود و گفته این ارقام نهایی نیست و ممکن تغییر کند.

استانکزی شرح داد که نیرو های ویژه پلیس با رسیدن به محل در مدت 5 ساعت توانستند که این حمله را مهار نمایند.

شیرپور در نزدیکی منطقه دیپلماتیک وزیر محمد اکبر خان واقع شده است که بیشتر مقام های دولتی و موسسات داخلی و خارجی در آنجا دفتر دارند.

بیمارستان ایمر جنسی کابل اعلام نموده که 11 زخمی به این مرکز منتقل شده که چهار نفر آنان در همان ابتدا جان داده اند و دو نفر هم سرپا مداوا شدند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان هم طالبان را عامل این حمله دانسته و گفته که طالبان به ادامه جنایت هایشان، شام دیروز بخاطر خاموش ساختن صدای الله اکبر هموطنان ما، در منطقه شیرپور شهر کابل در یک حمله تروریستی تعدادی از هموطنان ما را شهید و مجروح ساختند.

شب گذشته در ابتدا یک خودرو بمب گذاری شده در منطقه شیرپور در نزدیکی مهمان خانه بسم الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع افغانستان منفجر شد. بعد از آن مهاجمان انتحاری وارد ساختمان شدند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4502

به "حمله انتحاری طالبان به جلسه وزیر دفاع افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله انتحاری طالبان به جلسه وزیر دفاع افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید