جولان کرونا در استان ها ، از افزایش 10 برابری مبتلایان در خراسان جنوبی تا اشباع بیمارستان های گنبدکاووس

به گزارش دور زمین، این روزها به دلیل بی توجهی مردم به رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی، آمار ابتلا به کرونا در بیشتر استان های کشور رو به افزایش است.

جولان کرونا در استان ها ، از افزایش 10 برابری مبتلایان در خراسان جنوبی تا اشباع بیمارستان های گنبدکاووس

به گزارش خبرنگاران آنلاین، بیشتر مراکز درمانی در استان های کشور طی روزهای اخیر به دلیل افزایش مراجعان مشکوک به کرونا، اشباع شده یا در آستانه اشباع قرار دارند.

  • رشد چشمگیر در خراسان جنوبی

مدیر گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: آمار مبتلایان به کرونا در استان خراسان جنوبی 10 برابر افزایش یافته است.

مسعود ضیایی اظهار کرد: طی دوره ای در اردیبهشت و اوایل خرداد 99، آمار ابتلا به کرونا در استان ثابت شده بود، اما طی دو تا سه هفته گذشته این آمار به 10 برابر افزایش یافته است.

وی عنوان نمود: در مدت همه گیری بیماری کرونا شاید به مدت 1/5 ماه در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بیرجند تنها یک بیمار مزمن بستری داشتیم، اما اکنون تمام تخت ها پر شده است.

ضیایی ادامه داد: در این مدت، تعداد بیماران بستری کرونا 4 یا 5 نفر در روز بود، اما اکنون روزانه 45 تا 50 نفر بستری می شوند.

مدیر گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اضافه کرد: تا به امروز 2 بخش مراقبت های ویژه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیرجند راه اندازی نموده ایم، اما ظرفیت تخت های این دو بخش پر شده و درصدد راه اندازی و تجهیز بخش سوم هستیم.

  • به قم سفر نکنید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه بیمارستان فرقانی و شهید بهشتی در حالت آماده باش هستند، گفت: از مردم درخواست می کنیم به قم سفر نکنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا، اضافه کرد: نگران حضور مسافران در قم هستیم.

وی ادامه داد: نظارت های بهداشتی باید بیشتر و در تالارها هم فاصله گذاری اجرا گردد.

  • اشباع بیمارستان های گنبدکاووس

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر ظرفیت بیمارستان های گنبدکاووس برای بستری بیماران کرونایی اشباع شده و در حال گسترش تخت ها هستیم.

سراج الدین عارف نیا اظهار کرد: بر اساس اطلاعاتی که تا هفتم تیرماه استخراج شده، در حال حاضر شهرستان های مراوه تپه، مینودشت، کلاله، گنبدکاووس و گالیکش در شرق استان و شهرستان های بندر ترکمن و گمیشان در غرب استان در شرایط قرمز کرونا قرار دارند و شرایط در مابقی شهرستان ها زرد است.

وی بیان نمود: متأسفانه بسیاری از مردم با حضور در مجالس عروسی و عزا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

  • بستری 400 بیمار در خراسان رضوی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به بستری بودن400 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان خراسان رضوی، گفت: افزایش تعداد بیماران مبتلا به کووید -19 نشان دهنده کاهش توجه مردم به اصول بهداشتی است.

شاپور بدیعی اضافه کرد: افزایش تعداد بیماران بستری، فشار مضاعفی را به سیستم بهداشت و درمان وارد نموده و در بعضی از موارد موجب درگیری کادر پزشکی و درمانی نیز شده است.

  • توقف فعالیت اتوبوس های شهری بوشهر

مدیر سازمان حمل و نقل شهرداری بوشهر گفت: در پی افزایش شیوع ویروس کرونا و ابتلای شماری از رانندگان اتوبوس های این سازمان به این بیماری، فعالیت این ناوگان دوباره متوقف شد.

حسن شجاعی پور خاطرنشان کرد: این تصمیم سه شنبه 10 تیر 99 توسط ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گرفته شده است.

وی ادامه داد: فعالیت اتوبوس های درون شهری بوشهر در مرحله اول از 25 اسفند 98 تعطیل شده بود و اواخر خرداد 99 پس از سه ماه تعطیلی از سرگرفته شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3087

به "جولان کرونا در استان ها ، از افزایش 10 برابری مبتلایان در خراسان جنوبی تا اشباع بیمارستان های گنبدکاووس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان کرونا در استان ها ، از افزایش 10 برابری مبتلایان در خراسان جنوبی تا اشباع بیمارستان های گنبدکاووس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید