توطئه علیه دروازه بان تیم ملی؛ تخریب بیرانوند در 48 ساعت!

به گزارش دور زمین، ایوان لکو و رسانه های بلژیکی در 48 ساعت پرونده حضور بیرانوند درون دروازه آنتورپ به عنوان دروازه بان اصلی را بستند! همه کاسه کوزه ها سر او شکست تا این بار دیگر هواداران علیرضا نتوانند فشاری بیاورند که بازیکن مورد علاقه شان باید فیکس باشد!

توطئه علیه دروازه بان تیم ملی؛ تخریب بیرانوند در 48 ساعت!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش ایرانی 48 ساعت زمان داشت تا از درخشش در لندن و هنرنمایی برای مورینیو و شاگردانش لذت ببرد. او که بعد از قریب به پنج ماه حضور در بلژیک و باشگاه آنتورپ فرصت به دست آورده بود بالاخره در ترکیب اصلی تیمش به میدان برود، برابر تاتنهام در آخرین دیدار مرحله گروهی درون دروازه قرار گرفت و تا جایی که توانست مقابل ضربات بازیکنان تاتنهام ایستادگی کرد؛ نتیجه شد آن که علیرضا از 10 شوتی که در چارچوبش زده شد، هشت تا را سیو کرد و دو تا را هم گل خورد؛ ماحصل آن سیو ها برایش امتیاز 8.1 از 10 را به ارمغان آورد و او را تبدیل به بهترین بازیکن آنتورپ در جدال برابر تاتنهام کرد. او بعد از آن بازی، به ویژه بعد از تک به تکی که از بازیکنان تاتنهام گرفت، حسابی مورد تمجید قرار گرفت. در ایران رسانه ها رشادت هایش را گوشزد کردند و در رسانه های بلژیکی هم نه به هیجان رسانه های ایرانی، بلکه به عنوان اولین دیداری که او خودش را نشان داد، درخشش بیرانوند مورد توجه قرار گرفت.

با این حال، نکته عجیب آن دیدار، واکنش های فردای سرمربی آنتورپ یعنی ایوان لکو بود. او با اشاره به سیو های متعدد بیرانوند عملکرد این دروازه بان را قابل قبول دانست و از این موضوع پرده برداشت که هواداران زیاد بیرانوند حق دارند که بخواهند او به عنوان دروازه بان اصلی ایفای نقش کند. با این حال جمله عجیبش درباره این که می توانست روی گل اول بازی بهتر عمل کند زنگ خطر را به صدا درآورد! او نه از قول خودش بلکه از قول هواداران ژان بوتز، دیگر دروازه بان تیمش، گفت که آن ها می گویند علیرضا می توانست روی ضربه ایستگاهی گرت بیل که منجر به گل اول بازی شد، بهتر عمل کند. ایوان لکو نهایتا با گفتن این جمله که هر دو طیف درست می گویند به صحبت هایش، فردای بازی با تاتنهام، خاتمه داد. این که هر دو طیف درست می گویند به این معنی است که ایوان لکو قبل از این که تصمیم بگیرد علیرضا را بیرانوند را دوباره درون دروازه قرار دهد، به این مورد فکر کرده که او با وجود حمایت های بی شمار هوادارانش چندان هم بی نقص نبوده است.

بخوانید...

علیرضا بیرانوند برای سرمربی آنتورپ قاطی کرد!

(ویدیو) گل های جنجالی که علیرضا بیرانوند خورد

پشیمانی زیاد سرمربی آنتورپ از بازی دادن به بیرانوند: تصمیم بدی گرفتم!

تواین فیلم رایگان بهت یادمیدم چجوری حالِ دلت روخوب کنی

تواین فیلم رایگان بهت یادمیدم چجوری حالِ دلت روخوب کنی

لکو، اما نهایتا تصمیم مهم ترش را روز یکشنبه گرفت؛ در جریان دیدار خانگی اش برابر کلوب بروژ. این بار او تصمیم گرفت برای اولین بار علیرضا بیرانوند را در رقابت های لیگ هم به عنوان دروازه بان اصلی به زمین بفرستد. بیرو با آن که صد درصد رضایت لکو را به دست نیاورده بود، ولی باز هم درون دروازه قرار گرفت. لکو می گفت: بوتز دروازه بان خوبی بود، ولی ما برای این بازی دنبال دروازه بان سطح بالایی بودیم. به همین خاطر علیرضا را برای ایستادن در دروازه انتخاب کردیم. تا همین جا به ظاهر هم که شده سرمربی اعتراف کرده بود که سطح دروازه بانی علیرضا بیرانوند 28ساله از ژان بوتز 25ساله بهتر است. دست کم این موضوعی بود که بیرانوند در دیدار برابر تاتنهام نشان داده بود.

چرا بیرانوند درون دروازه قرار گرفت؟

قبل از ادامه بحث باید ابتدا تکلیف ژان بوتز فرانسوی معین گردد. او از ابتدای فصل به عنوان دروازه بان اصلی آنتورپ بازی کرده بود و علیرضا چاره ای به غیر از نیمکت نشینی نداشت. بوتز در 15 بازی لیگ و همچنین چندین بازی لیگ اروپا درون دروازه ایستاد، ولی درست در پانزدهمین بازی و در تقابل برابر خنک، مرتکب اشتباه شد تا راستا برای ورود بیرانوند به درون دروازه هموار گردد. او با پاسی اشتباهی بازیکنان خنک را صاحب توپ کرد و آن ها هم ضربه کاری را به آنتورپ زدند و بازی را 4 بر 2 بردند. بعد از آن بازی، ایوان لکو، سرمربی آنتورپ گفت که بهتر است بوتز یک بازی استراحت کند تا از لحاظ روحی مهیا گردد. آن یک بازی، همان دیدار با تاتنهام بود که فرصت به علیرضا رسید تا درون دروازه بایستد. بیرانوند با وجود شکست 2 بر صفر تیمش در لندن، اما نمایش قابل قبولی داشت و لکو را وادار کرد تا از او برابر بروژ هم استفاده کند. این طور شد که بیرانوند برای اولین بار بعد از 15 هفته نیمکت نشینی فرصت حضور در ترکیب اصلی تیمش در لیگ را هم به دست آورد.

3 اشتباه بیرانوند؛ سخت گیری یا واقعیت؟

حضور بیرانوند در ترکیب آنتورپ برابر کلوب بروژ، اما دیگر با به به و چه چه همراه نبود که هیچ، باعث شد همه تقصیرات شکست 2 بر صفر تازه تیمش هم به گردن او بیفتد! به عقیده رسانه های بلژیکی، بیرانوند چند اشتباه فاحش در این دیدار داشت که همگی دست به دست هم داد تا آنتورپ شکست بخورد. در واقع به زعم آن ها کاری که بوتز در 15 هفته انجام داد را بیرانوند در یک بازی رقم زد و نشان داد دروازه بان مطمئنی نیست! برای بیرانوند و تخریب سبک دروازه بانی اش سه دلیل از سوی بلژیکی ها عنوان شده که شاید سختگیرانه به نظر برسد. دلیل اول به بازی با تاتنهام برمی گردد که عنوان کردند جاگیری او روی ضربه ایستگاهی گرت بیل مناسب نبود. به اعتقاد آن ها بیرانوند با جاگیری مناسب می توانست ضربه بیل که به کنج بالایی دروازه زده شده بود را مهار کند. با این حال دو دلیلی که به تازگی مطرح شده حساس تر هستند؛ یکی کم اهمیت و دیگری مهم. اول این که می گویند بیرانوند روی گل اولی که در همان دقایق ابتدایی بازی داشته عملکرد بدی از خودش نشان داده است؛ به زعم آن ها او زود روی پای بازیکن کلوب بروژ رفت و اگر بیشتر مقابلش می ایستاد آن گل را نمی خورد. جرم سنگین تر که حالا تمامی رسانه ها سر آن به توافق رسیده اند، این است که بازی با پای بیرانوند بد است! برای این موضوع دلیل هم عنوان شده است که مهم ترینش اخراج هم تیمی اش است. پاس نامطلوب بیرانوند برای هم تیمی ها کاری کرد که آن ها توپ را لو بدهند و در نهایت برای حفاظت از دروازه مجبور به دادن خطا شدند؛ خطایی که منجر به اخراج بازیکن آنتورپ شد. گل دومی هم که بیرانوند خورد، دوباره برایش حرف وحدیثی آورده اند که او شروع مجدد خوبی نداشت. دست آخر هم این طور نتیجه گرفتند که بازی با پای بوتز به مراتب از بیرانوند بهتر است. رسانه های بلژیکی برای این که آخرین ضربه را محکم تر به دروازه بان ایرانی آنتورپ بزنند، نظرسنجی اش راه انداختند و با منتشرکردن نتیجه آن، که بوتز حسابی از بیرانوند پیش است، این طور نسخه پیچیدند که دروازه بان فرانسوی از بیرانوند بهتر است.

اعتراف به اشتباه

معین نیست هدفی پشت حضور بیرانوند در دو بازی تقریبا سخت تیمش در ترکیب اصلی بوده یا نه؛ هر چه هست الان ایوان لکو دیگر به علیرضا بیرانوند به عنوان دروازه بان اصلی فکر نمی کند! او می گوید اشتباه کرده است: همان طور که گفتم برای این بازی دنبال دروازه بان سطح بالایی بودیم، ولی علیرضا آن دروازه بانی که می خواستم نبود! او از اشتباهش هم می گوید: داشتن دو دروازه بان که هر دو مدعی فیکس بودن هستند اصلا خوب نیست. بازی دادن علیرضا در این دیدار ریسک بود که متأسفانه نتیجه نداد. این که او بازی کرد و چنین اشتباهاتی داشت مقصرش من هستم. اگر چیزی به غیر از این بگویم، دروغ است. به این ترتیب ایوان لکو و رسانه های بلژیکی در 48 ساعت پرونده حضور بیرانوند درون دروازه آنتورپ به عنوان دروازه بان اصلی را بستند! همه کاسه کوزه ها سر او شکست تا این بار دیگر هواداران علیرضا نتوانند فشاری بیاورند که بازیکن مورد علاقه شان باید فیکس باشد!

شرق

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3585

به "توطئه علیه دروازه بان تیم ملی؛ تخریب بیرانوند در 48 ساعت!" امتیاز دهید

1 کاربر به "توطئه علیه دروازه بان تیم ملی؛ تخریب بیرانوند در 48 ساعت!" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توطئه علیه دروازه بان تیم ملی؛ تخریب بیرانوند در 48 ساعت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید