تهیه واکسن اولویت ستاد ملی مقابله با کرونا است

به گزارش دور زمین، حسین ذوالفقاری با بیان اینکه موفقیت با همدلی و هم افزایی ظرفیت ها به دست می آید، گفت: تهیه واکسن کرونا در دستور کار ستاد ملی کرونا قرار گرفته است.

تهیه واکسن اولویت ستاد ملی مقابله با کرونا است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در نشست امروز کمیته که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت، استاندار تهران و نمایندگان دستگاه های ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه توفیقات به دست آمده در امر مبارزه با کرونا طی ماه های اخیر با همدلی و هماهنگی دستگاه های اجرایی ذی ربط و البته همکاری و همراهی مردم به دست آمده است؛ شرح داد: باید از فرصت امروز برای مدیریت مؤثرتر بیماری کرونا نهایت استفاده را داشته باشیم و اجازه ندهیم در اثر اهمال کاری بیماری دوباره در کشور شیوع و اوج گیرد.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش خاطرنشان کرد: در نظر داشته باشیم که امروز با همکاری مردم از روزانه 400 فوتی و بالای 10 هزار بستری به رقمی در حدود 100 فوتی و بستری بسیار پایین رسیدیم و این موفقیت را باید تا مهار و ریشه کن شدن کامل بیماری استمرار دهیم.

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به شرایط شهرهای کشور به لحاظ قرمز، زرد و نارنجی هم گفت: خوشبختانه امروز شهرهای نارنجی هم در حال تبدیل شدن به شهرهای زرد است و در صورت رعایت کامل طرح جامع هوشمند به زودی شاهد تغییر شرایط شهرها خواهیم بود.

وی در این خصوص گفت: طبق آخرین آمارها 401 شهر کشور در شرایط زرد و 43 شهر هم در شرایط نارنجی قرار گرفته است که سیاست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تبدیل شهرهای نارنجی به زرد و زرد و به سفید است.

ذوالفقاری شرح داد: تجربه به ما نشان داده که موفقیت با همدلی و هم افزایی ظرفیت ها به دست می آید و مهم تر از همه اینکه نباید در جامعه عادی انگاری پیش آید.

وی در این خصوص یادآور شد: یکی از نگرانی ها امروز همین حس عادی انگاری است و اینکه با کاهش محدودیت دوباره بیماری شیوع یابد.

معاون امنیتی وزیر کشور در این زمینه مطرح نمود: باید رویکردی تعادلی در پیش گرفته شود و همان طور که از اسم طرح مشخص است که جنبه هوشمند دارد باید متناسب با واقعیت ها و ظرفیت های کشور، طرح به روز رسانی شود.

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه باید تا همه گیر شدن واکسن محدودیت ها به شکل هوشمند در کشور ادامه یابد؛ گفت: امروز مساله تهیه واکسن به اولویت برنامه ستاد ملی مقابله با کرونا تبدیل شده است و البته باید با به کارگیری مکانیسم های هوشمند محدودیت ها این امکان را فراهم سازیم که تا قبل از رسیدن واکسن، بیماری در کشور به مرحله مهار برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3766

به "تهیه واکسن اولویت ستاد ملی مقابله با کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه واکسن اولویت ستاد ملی مقابله با کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید