کوشش ناسا برای جلوگیری از انتقال کرونا به فضا

به گزارش دور زمین، ناسا و دیگر سازمان های فضایی جهان برنامه های جدیدی را در پیش گرفته اند تا اطمینان حاصل نمایند که ویروس کووید-19 به فضا منتقل نشود.

کوشش ناسا برای جلوگیری از انتقال کرونا به فضا

به گزارش دور زمین و به نقل از اسپیس، در این راستا، ناسا در حال ارزیابی روش هایی است که اطمینان حاصل کند فضانوردان جدید هیچ بیماری را به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل ننمایند.

بیماری های ویروسی مانند آنفلوآنزا یا کووید-19به راحتی می توانند در فضا و در شرایط بی وزنی انتقال پیدا نمایند.

دولت ها و سازمان های گوناگون دنیا برای مقابله با گسترش کرونا ویروس اقدامات مختلفی را انجام داده اند که یکی از آن ها قرنطینه است.

ولی این روش ها برای فضانوردان ناسا چندان هم عجیب نیست. زیرا این افراد قبل از اعزام به فضا و اقامت شش ماهه و یا بیشتر در خارج از زمین، قرنطینه می شوند تا با سلامتی کامل به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شوند.

قرار است فضانوردان جدید ایستگاه فضایی بین المللی پیش از پرتاب، به مدت دو هفته قرنطینه شوند.

این اقدام برای حصول اطمینان از سلامتی آنها انجام می گردد تا به همراه خود، بیماری به ایستگاه فضایی بین المللی نبرند.

برندی دین(Brandi Dean) از دفتر روابط عمومی ناسا اظهار کرد، این اقدام تثبیت سلامتی نام دارد و برای فضانوردان، از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا هر روزی که فضانوردان در شرایط بدون گرانش زندگی می نمایند، سیستم ایمنی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

دین ادامه داد، هنوز هیچ کدام از سه فضانورد جدید برای پرتاب آماده نیستند.

فضانوردان جدیدی که قرار است به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شوند، کریس کاسیدی(Chris Cassidy) از ناسا، آناتولی ایوانیشین(Anatoly Ivanishin) و ایوان واگنر(Ivan Vagner) از سازمان فضایی روسیه هستند و قرار است در تاریخ 9 آوریل امسال به سمت ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شوند.

برندی دین اضافه نمود، فراتر از اقدامات مراقبت از سلامتی که ناسا انجام می دهد، ناسا به توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها(CDC) توجه بسیاری می نماید تا با کرونا ویروس مقابله کند. از میان این اقدامات می توان به ضدعفونی کردن سطوح، کاهش تجمعات و تاکید بر رعایت بهداشت دست ها اشاره نمود. همچنین ناسا کارمندانی را که احساس بیماری می نمایند، تشویق می نماید که در خانه باقی بمانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2485

به "کوشش ناسا برای جلوگیری از انتقال کرونا به فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش ناسا برای جلوگیری از انتقال کرونا به فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید