تظاهرات الجزایری ها در چهل و چهارمین سه شنبه پیاپی

به گزارش دور زمین، دانشگاهیان الجزایر همراه با اقشار مختلف مردم این کشور در چهل و چهارمین سه شنبه پیایی در خیابان های پایتخت و شهرهای مختلف الجزایر تظاهرات کردند وخواستار ایجاد تغییرات بنیادین در ساختار قدرت شدند.

تظاهرات الجزایری ها در چهل و چهارمین سه شنبه پیاپی

به گزارش گروه بین الملل دور زمین به نقل از روزنامه الجزایری الخیر الیومی، استادان دانشگاه، دانشجویان و کارکنان دانشگاه الجزیره طبق معمول هر سه شنبه با تجمع در برابر در ورودی دانشگاه تظاهرات خود را به سمت میدان شهدای این شهر آغاز کردند و در طول جهت اقشار مختلف مردم به جمع آنان پیوستند.

تظاهرات کنندگان که عکس تعدادی از زندانیان سیاسی الجزایر را با خود حمل می کردند، شعارهایی در راستای ایجاد تغییر بنیادین در ساختار سیاست، برکناری تمام عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه از قدرت و آزادی زندانیان سیاسی سردادند.

این تظاهرات مسالمت آمیز که تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار گردید، دومین تظاهرات سه شنبه ها پس از ریاست جمهوری عبدالمجید تبون به شمار می رود. تبون در سال 2017 نخست وزیر بوتفلیقه بوده است.

انتخابات ریاست جمهوری در حالی پنجشنبه 21 آذر برگزار گردید که بیش از 30 حزب سیاسی ، تشکلات کاری مدنی به همراه 120 شخصیت مشهور الجزایر این انتخابات را تحریم نموده بودند.از 24 میلیون الجزایری دارای شرایط رای دادن فقط 41 درصد آنان در انتخابات شرکت کردند و تبون با کسب 4 میلیون رای به عنوان رئیس جمهوری جدید الجزایر معرفی گردید.

در اولین آدینه پس از اعلام نتایج انتخابات، مردم الجزایر با برگزاری تظاهرات گسترده در شهرهای مختلف این کشور اعلام کردند تبون رئیس جمهور ما نیست.

بخش قابل توجهی از الجزایری ها معتقدند تداوم حضور عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه در ساختار قدرت به بازتولید این نظام منجر می گردد.

به دنبال برگزاری تظاهرات گسترده در شهرهای مختلف الجزایر پایان عبدالعزیز بوتفلیقه 92 ساله مجبور شد، در فروردین گذشته از پست ریاست جمهوری کناره گیری کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2301

به "تظاهرات الجزایری ها در چهل و چهارمین سه شنبه پیاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات الجزایری ها در چهل و چهارمین سه شنبه پیاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید