تظاهرات آمریکا، نیروهای ارتش به پادگان ها برگشتند

به گزارش دور زمین، منابع خبری روز چهارشنبه گزارش داده اند نیروهای ارتش که برای مقابله با ناآرامی های مرتبط با قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه پوست در شهر واشنگتن مستقر شده بودند در حال بازگشت به پادگان ها هستند.

تظاهرات آمریکا، نیروهای ارتش به پادگان ها برگشتند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری امروز چهارشنبه گزارش داده اند نیروهای ارتش که برای مقابله با ناآرامی ها در واشنگتن مستقر شده بودند در حال ترک موقعیت و بازگشت به پادگان ها هستند.

مقام های ارشد پنتاگون در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی شده اند این تصمیم بعد از مسالمت آمیزتر شدن تظاهرات ها در این شهر طی دو روز گذشته گرفته شده است.

مقام های آمریکایی گفته اند حدود 200 سرباز نیروهای واکنش سریع لشکر 82 هوابرد نخستین گروهی هستند که روز چهارشنبه واشنگتن را ترک می نمایند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته مابقی نیروهای ارتش که در چند پایگاه نظامی در خارج از شهر در ویرجینیای شمالی و مریلند مستقر شده اند در صورت مناسب بودن شرایط طی روزهای آینده به پادگان های محل اعزام خود بازخواهند گشت.

رسانه آمریکایی نوشته این نیروها علی رغم حضور در واشنگتن وارد عملیات برای سرکوب اعتراضات نشدند.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، پنتاگون چند روز قبل، در پی خشونت آمیز شدن اعتراضات علیه قتل جورج فلوید در واشنگتن دستور اعزام 1300 نیروی ارتش به این شهر را صادر کرد.

این خبر ساعاتی بعد از آن گزارش شد که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا امروز (چهارشنبه) با استفاده از یک قانون خاص برای مستقر کردن نیروهای ارتش آمریکا جهت سرکوب اعتراضات سراسری در این کشور مخالفت کرد.

به نوشته آسوشیتدپرس، وزیر دفاع آمریکا گفته با توسل به قانون موسوم به قانون خیرش 1807 برای فرونشاندن اعتراضات مخالف است.

قانون مذکور به رئیس جمهور ایالات متحده اختیار می دهد در شرایط خاص دستور استقرار نیروهای ارتش و گارد ملی برای سرکوب ناآرامی های مدنی، خیزش یا شورش ها را بدهد.

مارک اسپر امروز چهارشنبه در واکنش به سخنان رئیس جمهور دونالد ترامپ که گفته بود ممکن است از این اختیار خود استفاده کند گفت: من از توسل به قانون خیزش حمایت نمی کنم.

وی علی رغم این از توسل به این گزینه به عنوان آخرین راهکار حمایت نموده است. او گفت: استفاده از نیروهای وظیفه باید تنها به عنوان گزینه ای در اضطراری ترین شرایط و به عنوان آخرین راهکار مورد استفاده قرار گیرد.

آمریکا در روزهای گذشته، پس از انتشار فیلمی از قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه پوست به دست افسر پلیس به صحنه اعتراض یکپارچه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس تبدیل شده است.

دوشنبه هفته گذشته فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ مظنون سیاه پوست که جورج فلوید نام داشت منجر شد.

چهار افسر پلیس به دلیل مشارکت در این قتل اخراج شده اند. پلیس فرد قاتل را بازداشت نموده و او را به قتل درجه دو متهم نموده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در روزهای گذشته از سرکوب اعتراضات و برخورد خشن با معترضان حمایت نموده است.

شبکه تلویزیونی KTLA مستقر در لس آنجلس امروز گزارش داد اعتراضات و ناآرامیها در ایالات متحده آمریکا طی روزهای گذشته به کشته شدن دست کم 11 نفر منجر شده است.

این شبکه آمریکایی همچنین گفته است که در جریان این اعتراضات صدها نفر نیز مجروح شده اما تعداد دقیق آنها هنوز معین نیست.

طبق تحلیل های خبرگزاری آسوشیتدپرس از داده های پلیس ایالتی، دستکم 9 هزار و 300 نفر تا به امروز در ارتباط با اعتراضات سراسری به دست نیروهای پلیس بازداشت شده اند.

در روزهای اخیر با تشدید اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا، نیروهای امنیتی به سمت خبرنگاران نیز حمله نموده و گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که جمعی از خبرنگاران نیز بازداشت شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2686

به "تظاهرات آمریکا، نیروهای ارتش به پادگان ها برگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات آمریکا، نیروهای ارتش به پادگان ها برگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید