تبعات منفی فرهنگی حضور اتباع چینی در پاکستان و شروع جرائم غیراخلاقی

به گزارش دور زمین، در حالی که بسیاری از کارشناسان حضور فراگیر اتباع چینی به بهانه های مختلف در پاکستان را عامل بروز مسائل فرهنگی دانسته بودند، اولین پرونده جدی غیراخلاقی آنها رسانه ای شد.

تبعات منفی فرهنگی حضور اتباع چینی در پاکستان و شروع جرائم غیراخلاقی

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، همزمان با شروع کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان که برای هر دو کشور اهمیت فروانی دارد حضور اتباع چینی در پاکستان به شدت افزایش یافت.

برخی کارشناسان نسبت به تبعات فرهنگی حضور اتباع چینی در پاکستان هشدار داده بودند ولی دولتمردان که خروج از بحران اقتصادی اهمیت ویژه ای برایشان داشت به این تذکرات توجهی نکردند.

جنگ نیوز در این خصوص نوشت: یک گروه از اتباع چینی که ضمن ازدواج به دختران پاکستانی آنها را مجبور به تن فروشی می کردند شناسایی و متلاشی شدند.

در این گروه 12 نفری 4 تبعه پاکستانی نیز حضور دارند و جرم آنها سواستفاده های اخلاقی و افشای فحشا است.

اتباع چینی پس از ازدواج به دختران پاکستانی آنها را به چین منتقل می کردند و در مراکز غیر اخلاقی آنها را مجبور به تن فروشی می کردند.

این در حالی است که با حضور فراگیر اتباع چینی در پاکستان برخی دیگر از جرائم خاص در حال رشد است و این زنگ خطری برای دلسوزان فرهنگی پاکستان است.

مردم چین که پاکستان برای آنها اهمیت استراتژیکی بسیار زیادی دارد در مدارس خود زبان اردو را نیز فرا می گیرند تا سفر به پاکستان و رفت و آمد به این کشور برای آنها آسان تر گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1403

به "تبعات منفی فرهنگی حضور اتباع چینی در پاکستان و شروع جرائم غیراخلاقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبعات منفی فرهنگی حضور اتباع چینی در پاکستان و شروع جرائم غیراخلاقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید