بیانیه خزانه داری آمریکا علیه مادورو و حمایت از گوایدو

به گزارش دور زمین، ایسنا نوشت: وزارت خزانه داری آمریکا هم زمان با اینکه کوشش هایش را برای انتقال کنترل اموال دولتی به خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا افزایش می دهد، گفت، از فشار اقتصادی بر نیکلاس مادورو، رئیس جمهور کنونی ونزوئلا برای رسیدن به هدفش استفاده خواهد نمود.

بیانیه خزانه داری آمریکا علیه مادورو و حمایت از گوایدو

با این حال وزارت خزانه داری آمریکا در این بیانیه مسأله توقیف اموال و حساب های ونزوئلا در آمریکا را اعلام نکرده است.

واشنگتن روز چهارشنبه خوان گوآیدو، رئیس مجمع ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخت.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود گفت: آمریکا از تمامی ابزارهای مالی و دیپلماتیک خود استفاده خواهد نمود تا مطمئن گردد انتقال این اموال و حساب ها از جمله اموالی که شامل شرکت های دولتی و منابع بین المللی می باشند، در به رسمیت شناخته شدن خوآن گوآیدو به کار گرفته می شوند.

این بیانیه همزمان با آن منتشر شد که واشنگتن کوشش هایش برای سرنگونی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیست ونزوئلا از قدرت را افزایش داده است. مادورو اوایل ماه جاری میلادی پس از پیروزی در انتخابات مخدوش سال گذشته دوره دوم ریاست جمهوری خود را شروع کرد و همچنان از حمایت ارتش ونزوئلا برخوردار است.

منابع مطلع به خبرگزاری رویترز اعلام کردند مادورو پیشتر گفته بود در بحبوحه اقدامات خوآن گوآیدو برای تغییر راستا درآمدهای این کشور، وی از شرکت نفتی سیتگو مستقر در آمریکا که مالک فعلی آن شرکت نفتی ونزوئلایی PDVSA می باشد، دفاع می نماید.

52311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1531

به "بیانیه خزانه داری آمریکا علیه مادورو و حمایت از گوایدو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه خزانه داری آمریکا علیه مادورو و حمایت از گوایدو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید