برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت محصولات کشت پاییزه در دستور کار است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، مجید آنجفی روز پنجشنبه در جلسه برنامه ریزی کشت محصولات پاییزه استان مرکزی در محلات، گفت: برمبنای ارزیابی اجرا شده در زمینه کیفیت محصول گندم استان مرکزی در امسال، معین شد که کیفیت گندم استان امسال ارتقا یافته است.

برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت محصولات کشت پاییزه در دستور کار است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اضافه کرد: سال گذشته 240 هزار تن گندم در استان مرکزی فراوری شد که حدود 70هزار تن از این گندم فراوریی کیفیت پایینی داشت و دچار سن زدگی بالا بود.

آنجفی اعلام کرد: میزان گندم کیفیت پایین استان مرکزی امسال 12 هزار تن نسبت به سال گذشته کاهش داشته و این در حالی است که گندم مازاد بر احتیاج کشاورزان در استان نسبت به سال گذشته 80هزار تن افزایش داشته و به 320 هزار تن رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان ساخت: تاکنون 70 درصد میزان مقرر امسال در استان مرکزی از کشاورزان محصول گندم به صورت تضمینی خریداری گردیده است.

در این جلسه همچنین غلامحسین خدرایی، مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: امسال بیشترین گندم فراوریی استان مرکزی مربوطه به شهرستان ساوه بوده است و مجموعا 375 هزار تن گندم در استان تاکنون فراوری گردیده است.

وی اعلام کرد: در راستای افزایش کیفیت گندم فراوریی بایستی استفاده از بذرهای اصلاح گردیده بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد و با تحقق این مهم می توان بهره وری فراوری گندم را در استان تا 30 درصد افزایش داد.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان نمود: امسال 10 میلیون تن گندم در کشور طبق پیش بینی فراوری می گردد که از این میزان سهم استان مرکزی 380 هزار تن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 705

به "برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت محصولات کشت پاییزه در دستور کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت محصولات کشت پاییزه در دستور کار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید