با این توصیه ها از خودتان مدیری کارآمد بسازید!

به گزارش دور زمین، چگونه خودتان را در زمینه مدیریتی ارتقاء دهید؟

اگر می خواهید به مدیری قابل تبدیل شوید و رتبه بگیرید، عمل به توصیه های زیر می تواند به شما در این جهت یاری شایانی نموده و شما را به یک خود مدیر تبدیل سازد، پس در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

با این توصیه ها از خودتان مدیری کارآمد بسازید!

هیچ گاه در زمینه هایی که در آنها تخصصی ندارید، ورود نکنید و اگر مجبور به این کار شدید حتما از کارشناسان و صاحب نظران آن حوزه یاری گرفته یا حتی آن کار را به آنها برون سپاری کنید. هیچ گاه این سخن حکیمانه را از یاد نبرید که همه چیز را همگان دانند.

سرعت و ضرباهنگ فعالیت های کاری تان را بالا برده و همواره یک نوع حالت اضطرار و محدود بودن زمان برای انجام کار را مدنظر داشته باشید. در این حالت همواره از زمان واقعی کاری تان جلوتر رفته و نیازی نیست که کسی دیگر فاکتور زمان را به شما یادآوری سازد.

همواره از خود سوال کنید آیا کاری که در حال انجامش هستم مرا به اهدافم نزدیک تر می سازد یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت است با علاقه و اهتمام بیشتری به آن کار پرداخته اما اگر پاسخ شما به این سوال منفی باشد انجام آن کار را به توقف رسانده و به سراغ کار دیگری بروید.

قبل از آغاز هر کاری به خود بقبولانید که می توانید با شایستگی تمام آن کار را انجام داده و هیچ مسئله ای حین انجام دادن آن کار برای شما پیش نمی آید. در اغلب موارد نیز چنین می گردد و آن کار به خوبی و خوشی به سرانجام می رسد.

همواره برای کارهای آینده برنامه ریزی کنید، ازکاری که در زمان حال انجامش می دهید لذت برده و از کارهایی که در زمان گذشته انجام داده اید درس بگیرید نه اینکه به آنها فکر کنید و حسرت بخورید. بدانید شما فقط اختیار زمان حال را دارید و در خصوص گذشته و آینده اختیاری نخواهید داشت.

همواره روی یک کار یا پروژه متمرکز باشید و از این شاخه به آن شاخه پریدن در کارتان خودداری ورزید، چرا که نمی توانید در یک زمان چند کار مختلف را به نحو احسن انجام دهید. در این زمینه از بچه ها یاد گرفته که وقتی در حال بازی با یک چیز هستند هیچ کار دیگری را انجام نداده و فقط بعد از سرانجام آن بازی به سراغ کاری دیگر می فرایند.

هر چند ماه یک بار چند دقیقه ای در محل کارتان با خود خلوت کنید و به این مساله تفکر داشته باشید که در محل کارتان قبلا در چه جایگاهی بوده اید، الان در کجا هستید و در آینده می خواهید به چه جایگاهی برسید. این کار باعث می گردد ضمن عبرت گرفتن از اشتباهات گذشته و افتخار کردن به موفقیت های پیشین، برای آینده کاری تان برنامه ریزی داشته باشید.

به کارهایی که در حال انجامش هستید نه به عنوان وظیفه شغلی، بلکه به عنوان یک سرگرمی لذت بخش و عاملی برای محک زدن توانایی هایتان نگاه کنید. در این حالت هیچ گاه خود را در حال کارکردن و انجام وظیفه که خسته کننده و انرژی بر است، احساس نمی کنید.

منبع: الی گشت
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5141

به "با این توصیه ها از خودتان مدیری کارآمد بسازید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این توصیه ها از خودتان مدیری کارآمد بسازید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید