استقلال چطور صدرنشین شد و چطور صدرنشین می ماند؟

به گزارش دور زمین، در سرانجام شب پنجم رقابت های لیگ برتر، تیم فوتبال استقلال توانست بعد از تساوی مقابل الاهلی، در صدر جدول گروه سوم قرار گیرد.

استقلال چطور صدرنشین شد و چطور صدرنشین می ماند؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، شب پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا انتها یافت و در گروه سوم این مسابقات که همانطور که پیش بینی می شد از فشردگی بالایی برخوردار است، استقلال، الدحیل و الاهلی هر کدام با 8 امتیاز به ترتیب اول تا سوم شدند.

استقلال در حالی در صدر این جدول قرار گرفته است که بر اساس آیین نامه بازی ها، در صورت برابری امتیازات دو تیم، بازی رو در رو نسبت به تفاضل گل ارجح است، اما الدحیل علیرغم فزونی در دو بازی مقابل استقلال، یک پله پایین تر از این تیم قرار گرفته است.

در بازی های گذشته، استقلال و الدحیل 2 بار، استقلال و الاهلی 2 بار و الدحیل و الاهلی یک بار با هم ملاقات داشته اند. در بازی های استقلال و الدحیل 4 امتیاز به تیم قطری و یک امتیاز به آبی پوشان رسیده که در مقایسه رو در رو، الدحیل بالاتر از استقلال قرار می گیرد.

در شرایطی که امتیازات 3 تیم با هم برابر است، بدیهی است که محاسبات قدری پیچیده تر می گردد. در این شرایط چنین دیده می گردد که استقلال یک امتیاز از الدحیل (یک تساوی و یک شکست) و 4 امتیاز از الاهلی (یک پیروزی و یک تساوی) گرفته و مجموع امتیازاتی که از این دو تیم گرفته، 5 است.

الدحیل نیز از استقلال 4 امتیاز (یک تساوی و یک پیروزی) و از الاهلی یک امتیاز (یک تساوی) گرفته و مجموع امتیازات این تیم نیز از دو تیم دیگر 8 امتیازی، 5 است. الاهلی از هر یک از دو تیم استقلال و الدحیل تنها یک و در مجموع 2 امتیاز گرفته است.

در بازی های مستقیم این 3 تیم، استقلال و الدحیل 5 و الاهلی 2 امتیاز گرفته است و صدرنشین باید از بین استقلال و الدحیل انتخاب گردد که در این شرایط، تفاضل گل لحاظ می گردد؛ از آنجایی که استقلال تفاضل گل بهتری نسبت به الدحیل دارد، لذا با این محاسبات آبی پوشان در صدر جدول قرار می گیرند.

استقلال چطور صدرنشین می ماند

با این جدول، استقلال در صورتی که در آخرین بازی مقابل الشرطه پیروز گردد و الدحیل برابر الاهلی به پیروزی برسد و دو تیم 11 امتیازی شوند، آنگاه بازی مستقیم دو تیم ملاک قرار گرفته و از آنجایی که الدحیل در بازی های مستقیم با استقلال 4 امتیاز گرفته و یک امتیاز از دست داده، با صدرنشینی کارش را تمام نموده و استقلال تیم دوم می گردد.

در صورتی که هر دو بازی استقلال مقابل الشرطه و الدحیل مقابل الاهلی با نتیجه مساوی به انتها برسد، جدول دست نخورده باقی می ماند و استقلال به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی صعود می نماید.

چنانچه استقلال مقابل الشرطه به پیروزی برسد و ملاقات الدحیل و الاهلی با نتیجه ای به جز پیروزی الدحیل به انتها برسد، باز هم استقلال با صدرنشینی به کارش انتها می دهد.

در واقع می توان گفت در این گروه برای صدرنشین ماندن در روز آخر، ابتکار عمل در دست الدحیل است و اگر آن ها الاهلی را شکست دهند، قطعاً به عنوان تیم نخست گروه به مرحله بعدی صعود می نمایند و البته با این نتیجه، استقلال هم قطعاً تیم دوم خواهد شد که آنگاه در مقایسه نتایج آن با دیگر تیم های دوم گرو های های دیگر، تکلیف صعود آن ها مشخص می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4282

به "استقلال چطور صدرنشین شد و چطور صدرنشین می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال چطور صدرنشین شد و چطور صدرنشین می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید