دهکده فرهنگ بومی شنزن (چین) - دور زمین

دهکده فرهنگ بومی شنزن (چین)

دهکده فرهنگ بومی چین باشکوه (Splendid China Folk Village) در منطقه نانشان شهر شنزن قرار گرفته و سابق بر این از دو مجموعه تفریحی‌سیاحتی تشکیل شده بود که در سال 2003 با هم ادغام شدند. این پارک یکی از بزرگترین پارک‌های مینیاتوری در تمام دنیا از نظر بزرگی و گسترده بودن مدل‌های موجود در آن است. در دهکده فرهنگ بومی چین نزدیک به 100 مکان دیدنی این کشور به صورت مینیاتوری و همچنین 25 دهکده اقلیت‌های قومی در ابعاد واقعی و به صورت کامل ساخته شده‌اند. در این مجموعه تفریحی، مسافران تور چین می‌توانند 5000 سال تاریخ این سرزمین را مرور کرده و از تمام جاذبه‌ها و دیدنی‌های این کشور پهناور تنها در یک روز دیدن کنند.

دهکده فرهنگ بومی شنزن (چین)

اگر دوست دارید در تور شنزن خود، از معروف‌ترین جاذبه های چین دیدن کنید، بخش چین باشکوه (Splendid China) در این پارک می‌بایست انتخاب اول‌تان باشد. در اینجا 82 ماکت مینیاتوری پر جزئیات از جاذبه‌های معروف سراسر کشور وجود دارند. بیشتر آن‌ها در مقیاس 1 به 15 ساخته شده‌اند. بیشتر از 50 هزار مجسمه سفالی بسیار کوچک و پر رنگ و لعاب در سرتاسر این محوطه قرار داده شده‌اند و حال و هوای هر کدام از ماکت‌ها را جذاب‌تر و سرزنده‌تر کرده‌اند. غیر از مکان های دیدنی و تاریخی، در دهکده فرهنگ بومی چین بازدیدکنندگان می‌توانند خانه‌های اقلیت‌های قومی از بخش‌های مختلف کشور را ببینند، جایی که جشن‌ها، آیین‌ها، آهنگ‌ها و رقص‌های محلی مردم بومی مختلف به نمایش در می‌آیند.

غیر از جمیعت عظیم مردمان هان، 55 اقلیت قومی دیگر در این سرزمین زندگی می‌کنند. تقریبا غیر ممکن است در یک تور چین شما بتوانید معماری، فرهنگ خاص هر کدام از آن‌ها و همچینی غذاهایشان را تجربه کنید. دهکده فرهنگی و بومی (Folk Culture Village) این مجموعه که در غرب بخش چین باشکوه قرار دارد، به شما کمک می‌کند بتوانید این تجربه شگفت‌انگیز را در تور شنزن خود داشته باشید. در بخش دهکده فرهنگی و بومی، 25 دهکده منحصربه‌فرد از 22 اقلیت قومی در این سرزمین در ابعاد واقعی و با مقیاس 1 به 1 ساخته شده‌اند. در اینجا شما نه تنها می‌توانید خانه‌های سنتی گروه‌های قومی را ببینید، بلکه با فرهنگ، فستیوال‌ها و جشن‌های جذاب آنها هم آشنا می‌شوید.

دهکده بویِی یک دنیای سنگی شگفت‌انگیز است؛ جایی که مبلمان ساده مانند میزها، نیمکت‌ها و حوضچه‌ها همگی از سنگ ساخته شده‌اند. مردم دای بیشتر در استان یوننان ساکن هستند، جایی که وضعیت آب و هوا برای رشد درخت بامبو عالی است. شاید بتوان دهکده آنها را باغ بامبو نامید، چرا که بیشتر بخش‌های خانه‌هایشان شامل سقف و تیرهای اصلی نگهدارنده همگی از بامبو ساخته شده‌اند. مغول‌ها را عموما با عنوان قبیله اسب‌سوارها می‌شناسند. مغول‌ها در یورت‌ها (چادرهای دایره‌شکل بزرگ) زندگی می‌کنند؛ این چادرها در تابستان‌ها خنک هستند و در زمستان‌ها گرم و همچنین جمع کردن و برپا کردنشان بسیار ساده است. در تور چین وقتی به دهکده فرهنگ بومی شنزن می‌روید، فرقی نمی‌کند از کدام یک از دهکده‌ها دیدن می‌کنید؛ در تمام آن‌ها دختران و پسران جوان به گرمی به شما خوشامد می‌گویند. اگر در زمان درستی در دهکده باشید، این فرصت بی‌نظیر را خواهید داشت تا فستیوال‌های تماشایی و منحصربه‌فرد آن‌ها را هم ببینید.

رفتن به دهکده فرهنگ بومی چین باشکوه در تور شنزن

قطارهای خط 1 مترو را سوار شده و در ایستگاه HuaQiaoCheng یا Overseas Chinese Town پیاده شوید. از خروجی D بیرون بیایید و به سمت شرق حرکت کنید تا به ورودی پارک برسید. مسافران تور چین همچنین می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های خطوط مختلف مانند 21، 26، 32، 101، 209 و یا دیگر خطوط خودشان را به این نقطه برسانند.

ساعات بازدید
10 تا 21.30
هزینه ورودی
200 یوان
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 398

به "دهکده فرهنگ بومی شنزن (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده فرهنگ بومی شنزن (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید