مزرعه مارها بانکوک (تایلند) - دور زمین

مزرعه مارها بانکوک (تایلند)

هر آن چه که احتمالا در مزرعه مارها در مکان‌های توریستی دیگر در تور تایلند دیده‌اید فراموش کنید. اگر حتی کمی راجع به دنیای این خزندگان کنجکاو هستید، بازدید از مزرعه مارهای بانکوک در سازمان صلیب سرخ (Snake Farm) یک تجربه عالی برایتان خواهد بود. این مرکز هم آموزنده، هم شگفت‌انگیز است و می‌تواند به شما کمک کند بعضی از ترس‌های نادرست در مورد این حیوانات را از بین ببرید. احتمالا غافلگیر خواهید شد بدانید تعداد محدودی از انواع مارها در واقع خطرناک هستند و بودن بسیاری از آن‌ها در اطراف خانه‌تان یک نعمت است.

مزرعه مارها بانکوک (تایلند)

این مرکز در تقاطع جاده‌های رامای چهارم و Henry Dunant در مرکز شهر قرار دارد. احتمالا انتظار نداشته‌اید در تور تایلند چنین مجموعه‌ی بزرگی از مارها را در این بخش شهر ببینید چرا که معمولا آنها را جایی بیرون شهر نگهداری می‌کنند. دلیلش این است که این مزرعه بخشی از موسسه صلیب سرخ تایلند است و نزدیک به بیمارستان و دانشگاه Chulalongkorn قرار دارد. این مزرعه نمایشگاهی بزرگ و به خوبی حفظ شده از محفظه‌های شیشه‌ای دارد که در مسیری بتونی چیده شده‌اند. هر کدام از این محفظه‌ها توضیحاتی در مورد جانور داخلشان داده‌اند. مجموعه جذابی است و حتی با در نظر گرفتن این که این مجموعه از هر جای دیگری بزرگتر است، آما آن چنان هیجان‌آور نیست... البته تا اینجا.

ساعت 2.30 در روزهای میان هفته و ساعت 11 در آخر هفته‌ها اوضاع تغییر کرده و همه چیز هیجان‌انگیز می‌شود. از مسافران تور تایلند دعوت می‌شود تا در محل نمایش کوچکی که در یک طرف باغ وحش قرار دارد بنشینند و کارکنان موسسه را که مارها را در دستشان گرفته‌اند تماشا کنند. بعد از آن دکتر مطالبی در مورد مارهایی که می‌بینید و دنیای مارها به طور کلی به شما می‌گوید. نکات کلیدی به انگلیسی روان توضیح داده می‌شوند و آن چیزی که شما را تحت تاثیر خواهد داد اطلاعات واقعی و البته احترامی است که به این موجودات گذاشته می‌شود. شما می‌توانید شوق را در حالتی که دکتر عادات زندگی یک مار خاص را توضیح می‌دهد ببینید. او به شما می‌گوید آیا باید از این مار بترسید یا اجازه دهید به شما کمک کند از دست آفات خلاص شوید.

در این جا مارها با دقت جابه‌جا می‌شوند و به آن‌ها آزاری نمی‌رسد، چیزی که متاسفانه در نمایش‌های محلی به وفور دیده می‌شود. جذاب‌ترین مارها کبراها هستند که همیشه بلند می‌شوند و آن حالت معروف تدافعی را به خود می‌گیرند. اندازه شاه کبری همیشه باعث به وجود آمدن ترس، احترام و کنجکاوی مسافران تور تایلند می‌شود. تعداد مارهایی که به نمایش گذاشته می‌شوند غافلگیرکننده است و بسیاری از آنها واقعا زیبا هستند. از مار درختی با رنگ سبز روشن تا مار رنگین‌کمانی که فلس‌هایش در نور آفتاب تغییر رنگ می‌دهد و مار راه راه سمی با نوارهای زرد و سیاه همگی با شکوهند.

به شکل غافلگیرکننده‌ای تماشاگران نزدیک به قفسه‌های مارها می‌نشینند یا می‌ایستند. همانطور که جانوران نمایش داده می‌شوند عکاسان نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند ولی کارکنان مجموعه همیشه آرام و با اعتماد به نفس هستند. کوچکترها در تور تایلند نمایش را خیلی دوست خواهند داشت. بوآی بزرگ که می‌آید بچه‌ها خیلی بیشتر از بزرگسالان آماده‌اند تا آن را لمس کنند. بوآها در واقع دوستانه رفتار می‌کنند و عاشق این هستند که آرام خود را دور بدن آدم‌ها بپیچند.

موسسه یادبود ملکه سئوواپا (Queen Saovabha Memorial Institute) در پرورش مارهای سمی نیز تخصص دارد. این موسسه زهر مارها را می‌گیرد و از آن‌ها پادزهر برای کل تایلند می‌سازد. بعد از دیدن این مارها در تور بانکوک احتمالا شما هم کم کم از آنها خوشتان بیاید و از زیبایی این موجودات استثنائی لذت ببرید.

وبسایت
saovabha.com
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 141

به "مزرعه مارها بانکوک (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزرعه مارها بانکوک (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید