موزه تاریخ شانگهای (چین) - دور زمین

موزه تاریخ شانگهای (چین)

موزه تاریخ شانگهای (Shanghai History Museum) در پایین برج مروارید خاور قرار گرفته است و به خاطر مجموعه ارزشمندش، یکی از جذاب‌ترین مکان های دیدنی چین به حساب می‌آید. این موزه که آن را با نام موزه تاریخ شهرداری شانگهای (Shanghai Municipal History Museum) هم می‌شناسند، در سال 1983 تاسیس و به طور رسمی در سال 1984 به روی عموم مردم باز شد. این موزه با مجموعه گسترده و همه‌جانبه‌اش شامل تعداد زیادی از آثار فرهنگی، نوشتاری و تصویری، توسعه شهری شانگهای و مناطق اطرافش را از تمامی جنبه‌ها به بازدیدکنندگان از جمله مسافران تور چین نشان می‌دهد. مجموعه آثار موزه، تاریخ این شهر از زمان تمدن‌های باستانی شامل فرهنگ ما جیا بینگ، فرهنگ سونگزه و فرهنگ لیانگژو تا اولین جنگ تریاک در سال 1840 و بعد از آن تسلط و استعمار خارجیان و در نهایت آزادی و استقلال شهر را به بازدیدکنندگان نمایش می‌دهند.

موزه تاریخ شانگهای (چین)

تاریخچه موزه تاریخ شانگهای

آماده‌سازی برای ساخت موزه تاریخ شانگهای در سال 1954 و در یک محوطه موقت در سالن پنجم نمایشگاه معماری شانگهای آغاز شد. در سال 1991 نام مرکز نمایشگاهی آثار تاریخی شانگهای به موزه تاریخ شانگهای تغییر پیدا کرد. سرانجام در سال 1994 موزه به شماره 1286 جاده هونگ‌شائو انتقال پیدا کرد. در آن زمان هدف اصلی موزه، نمایش تاریخ معاصر و توسعه شهری بود و مجموعه آثار موزه شامل بیشتر از 1500 اثر تاریخی و فرهنگی و دیگر قطعه‌های قابل نمایش بود؛ آثاری که دوره بین سال‌های 1834 تا 1949 را پوشش می‌دادند و شامل ظهور و سقوط دوره سهم‌بندی استعماری شهر، جنگ‌ها، نحوه ارتقا استانداردهای زندگی و توسعه اقتصادی سریع بودند. به خاطر تمام شدن قرارداد اجاره ملک، نمایشگاه در سال 1999 بسته شد. در سال 2001 موزه با عنوان جدید موزه تاریخ شهرداری شانگهای (تحت مالکیت موزه تاریخ شانگهای) در پایین برج تلویزیونی و رادیویی مروارید شرقی بازگشایی شد. دیگر آثار باقی‌مانده از مجموعه اصلی موزه، به دیگر موزه‌های شهر قرض داده می‌شوند تا در نمایشگاه‌های موقت، در معرض دید عموم مردم و مسافران تور چین قرار گیرند.

جاذبه‌های موزه تاریخ شانگهای

در موزه تاریخ شانگهای، مسافران تور چین می‌توانند ببینند که چطور شانگهای از یک دهکده ماهیگیری کوچک به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای دنیا تبدیل شده است. با وجود مجسمه‌های مومی و ماکت‌های سه‌بعدی اندازه واقعی (ژرفانما)، بازدیدکنندگان می‌توانند تصویری دقیق از نحوه زندگی در دوران گذشته در این شهر را ببینند. آثار داخل موزه که هر روز به تعدادشان افزوده می‌شود، در 15 گروه دسته‌بندی شده‌اند: نقاشی و خطاطی، طلا و دیگر فلزات، ظروف چینی، صنایع دستی، مهرها، آثار فرهنگی، آثار چاپی، کنده‌کاری روی سنگ، پارچه، پول، عکس، برش کاغذ، تمبرها، صفحات موسیقی و دیگر آثار باقی‌مانده.

مهم‌ترین و معروف‌ترین آثار موزه که مورد علاقه مسافران تور چین هم هستند، شامل آثار سنگی، ظروف چینی، آثار ساخته شده از یشم، طلا و نقره، نوشته‌های ادیب بزرگ چینی شو گوانگ‌شی، پول‌های پادشاهی آسمانی تایپینگ، شیر برنزی بانک HSBC، نوشته‌های نقاش معروف وو چانگشو، رای‌های داده شده به سون یاتسن برای کسب عنوان رئیس‌جمهوری موقت و توپ جنگی برنزی می‌شوند. در ضمن فرصت بازدید از ژرفانمای اسکله باند و ژرفانمای چایخانه دانگوی با پس‌زمینه اپرای پکنی را از دست ندهید. در ژرفانمای منطقه باند، به وسیله نورپردازی ویژه‌ای شب و روز شبیه‌سازی شده، صداهای ماشین‌های داخل خیابان به گوش می‌رسد و پنجره‌های اتاق‌های خانه‌ها روشن و خاموش می‌شوند.

ساعات بازدید
8 تا 21
هزینه ورودی
120 یوان (ورودی کره دوم برج مروارید خاور و موزه تاریخ شانگهای)
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 395

به "موزه تاریخ شانگهای (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه تاریخ شانگهای (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید