جنگل میمون ها در اوبود بالی (اندونزی) - دور زمین

جنگل میمون ها در اوبود بالی (اندونزی)

جنگل میمونها بالی یک حفاظتگاه طبیعی و یک معبد هندویی است که در منطقه اوبود جزیره بالی قرار گرفته است. در واقع نام رسمی این مکان، حفاظتگاه جنگلی میمون مقدس (Sacred Monkey Forest Sanctuary) است اما در تور بالی از هر کسی در مورد جنگل میمون های اوبود بپرسید، می‌داند به چه مکانی اشاره می‌کنید. بازدید از جنگل میمونها در اوبود بالی یکی از بایدهای بازدیدها از جاذبه‌های این جزیره زیبا برای هر کسی است که به تور اندونزی می‌رود. هر ماه بیشتر از 10 هزار توریست از این پارک جنگلی زیبا دیدن می‌کنند تا ساکنان بانمک و البته بسیار بازیگوشش را ببینند و به آنها موز بدهند تا بخورند. جنگل میمون ها در بالی یک نمایش تماشایی از همزیستی انسان و طبیعت است. هر سال فستیوال‌های مذهبی مختلفی در معبد این جنگل برگزار می‌شوند. کل جنگل با دیوارهای معبد احاطه شده و به عنوان یک محیط مقدس قلمداد می‌شود.

جنگل میمون ها در اوبود بالی (اندونزی)

راهنمای بازدید از جنگل میمون ها در تور بالی

جنگل میمون بالی در شهر اوبود در جزیره بالی اندونزی قرار گرفته است. راحت‌ترین راه برای رفتن به این جنگل زیبا در تور بالی، شرکت در یک تور گردشگری است. تورهای مختلفی برای بازدید از مکان های دیدنی بالی در دسترس هستند، بیشتر این تورها به عنوان بخشی از برنامه سفر در جنگل میمون ها هم توقف دارند. شما همچنین می‌توانید یک اتومبیل با راننده کرایه کنید؛ به این صورت می‌توانید با زمان‌بندی مورد نظر خودتان از جاذبه‌های جزیره از جمله جنگل میمون‌ها دیدن کنید. اگر در منطقه اوبود هتل گرفتید، برای رسیدن به جنگل می‌توانید تاکسی بگیرید، موتورسیکلت کرایه کنید یا پیاده‌روی کنید.

جنگل میمون ها بالی هر روز از ساعت 8.30 صبح تا 6 بعدازظهر باز است. اگر دوست دارید در تور بالی خود از این مکان دیدن کنید، توصیه می‌کنیم صبح زود را برای این کار انتخاب کنید؛ در این وقت از روز دمای هوا مناسب‌تر است. قیمت بلیت جنگل میمون ها بالی 80 هزار روپیه اندونزیایی برای بزرگسالان و 60 هزار روپیه برای بچه‌ها است که به ترتیب معادل حدودا 6 و 4.5 دلار خواهد بود. در ورودی جنگل می‌توانید موز برای غذا دادن به میمون‌ها بخرید؛ یک خوشه موز حدود 3 دلار قیمت دارد.

توصیه‌های ایمنی برای بازدید از جنگل میمون‌ها در تور بالی

دستورالعمل‌های متعددی برای بازدید از جنگل میمون ها بالی وجود دارند؛ دستورالعمل‌هایی که تماما برای امنیت مسافران تور بالی در نظر گرفته شده‌اند:

  • ندوید.
  • در صورت نزدیک شدن میمون‌ها به شما، وحشت‌زده نشوید.
  • سعی کنید با میمون‌ها چشم در چشم نشوید.
  • غذا را پنهان نکنید.
  • پاکت‌های پلاستیکی یا کاغذی همراه نداشته باشید.
  • مراقب وسایل ارزشمند خود باشید؛ میمون‌ها آنها را می‌دزدند.
  • میمون‌ها را لمس یا بغل نکنید، به خصوص بچه میمون‌ها؛ مادرها در قبال بچه‌هایشان رفتار دفاعی دارند.
  • به جز موز غذای دیگری به میمون‌ها ندهید.
  • اگر همراه با بچه‌های کوچک به جنگل میمون ها بالی آمده‌اید، در تمام لحظات مراقبشان باشید.
  • به یاد داشته باشید که این میمون‌ها در حیات وحش بزرگ شده‌اند و رفتارهایشان غیر قابل پیش‌بینی است.

به مسافران تور بالی توصیه می‌کنیم موز برای غذا دادن به میمون‌ها نخرید. اگر تمایل دارید حتما به میمون‌ها موز بدهید، به هیچ عنوان موزها را پنهان نکنید؛ میمون‌ها می‌توانند موز را بو بکشند و در نتیجه از سر و کول شما بالا می‌روند تا آنها را به دست آورند. حتی وقتی موزهایتان تمام شد شما همچنان بوی موز خواهید داد، در نتیجه آنها فکر می‌کنند شما موز دارید و به شما می‌چسبند. اینها اتفاق نخواهند افتاد اگر در همان ابتدا موز نخرید. در ضمن به مسافران تور اندونزی توصیه می‌کنیم عینک آفتابی به چشم نزنند؛ میمون‌ها عینک‌های آفتابی را از روی سر و صورت بازدیدکنندگان می‌دزدند. کیف خود را هم بسته نگه دارید؛ آنها در دزدیدن وسایل سریع هستند.

وبسایت
monkeyforestubud.com
ساعات بازدید
8.30 صبح تا 6 بعدازظهر
هزینه ورودی
80 هزار روپیه (بزرگسالان)، 60 هزار روپیه (بچه‌ها)
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 675

به "جنگل میمون ها در اوبود بالی (اندونزی)" امتیاز دهید

1 کاربر به "جنگل میمون ها در اوبود بالی (اندونزی)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل میمون ها در اوبود بالی (اندونزی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید