باقی مانده کلیسای سنت پل ماکائو (چین) - دور زمین

باقی مانده کلیسای سنت پل ماکائو (چین)

باقی مانده کلیسای سنت پل (Ruins of St. Paul's) تقریبا بی هیچ رقیبی، مشهورترین جاذبه شهر ماکائو و یکی از خاص‌ترین بناها در میان تمامی مکان های دیدنی چین است. باقی مانده کلیسای سنت پل ماکائو بعد از گذشت قرن‌ها از ساختش، همچنان گردشگران داخلی و مسافران تور چین را شگفت‌زده می‌کند. امروزه بسیاری از مسافران تور ماکائو تنها برای دیدن باقی‌مانده‌های این کلیسای قدیمی و زیبا به این بخش شهر می‌آیند، اما این بنا داستان خیلی بیشتری برای در میان گذاشتن با بازدیدکنندگان دارد؛ در واقع این باقی‌مانده‌ها به عنوان یک یادآور مهم از ریشه‌های منحصربه‌فرد شهر ماکائو عمل می‌کنند.

باقی مانده کلیسای سنت پل ماکائو (چین)

مجموعه اولیه ساخته شده در این مکان، شامل دانشگاه سنت پل و کلیسای سنت پل بود؛ یک کلیسای پرتغالی که به قدیس پولوس (Paul the Apostle) اختصاص داده شده بود. ساخت کلیسا بین سال‌های 1602 تا 1640 و توسط راهبان انجمن عیسی (معروف به یسوعی‌ها) انجام شد. این مبلغان مذهبی به آسیای دور آمده بودند تا مذهب کاتولیک را اشاعه دهند. کلیسای سنت پل ماکائو در بالای یک تپه ساخته شد و بعد از پایان ساختش بزرگترین کلیسا در تمام آسیا بود. بسیاری این کلیسا را با عنوان واتیکان شرق دور می‌شناختند؛ چنین بنای با عظمت و زیبایی، ساخته شده بود تا برتری و سلطه کلیسای کاتولیک رومی را نشان دهد. با این وجود ساختمان اصلی کلیسا با چوب ساخته شده بود، ساختمانی که بر اثر یک آتش‌سوزی در زمان یک توفان تندری در سال 1835 به طور کامل نابود شد و تنها نمای گرانیتی بسیار زیبا و پلکان سنگی 68 پله‌ای که به ورودی کلیسای منتهی می‌شد باقی ماندند.

بیشتر مورخان بر این عقیده‌اند که کلیسای سنت پل ماکائو را یک راهب ایتالیایی با نام کارلو اسپینولا طراحی کرده است. طراحی کلیسا در نوع خودش خاص و بی‌نظیر است، درست همانند شهر ماکائو. طراحی این بنا ترکیبی از شرق و غرب بود؛ شما این ترکیب جالب‌توجه را همچنان در باقی مانده کلیسای سنت پل هم می‌توانید ببینید. هنرمندان و پیشه‌وران چینی و ژاپنی در تزئین و ساخت نمای کلیسا مشارکت داشتند، به همین خاطر می‌توانید المان‌های اروپایی و آسیایی را در جای جای باقی مانده کلیسای سنت پل ببینید، شامل تصاویر انجیلی، حروف چینی، 6 شیر چینی، طرح گل داودی ژاپنی، یک کشتی پرتغالی و مجسمه‌های برنزی.

باقی مانده کلیسای سنت پل ماکائو توسط دولت ماکائو بازسازی و به یک موزه تبدیل شد. نمای جلویی کلیسا به وسیله بتن و فولاد محکم شده است، البته به طریقه‌ای که تمامیت و ظاهر آن به همان شکلی که در گذشته بوده حفظ شود. یک پلکان فولادی نصب شده در جبهه پشتی نما، به مسافران تور چین اجازه می‌دهد از این بخش باقی مانده کلیسای سنت پل بالا رفته و از نزدیک کنده‌کاری‌های سنگی نما را ببینید. در آن بالا مسافران تور ماکائو همچنین می‌توانند از دیدن یک منظره پانورامیک و تماشایی از شهر در آن پایین لذت ببرند. مردم محلی اعتقاد دارند اگر از روی پله‌ها یک سکه به داخل بالاترین پنجره نمای باقی مانده کلیسای سنت پل بیاندازید، خوش‌شانسی به سراغ‌تان خواهد آمد. در سال 2005 این خرابه‌ها به طور رسمی به عنوان بخشی از مرکز تاریخی شهر ماکائو شناخته شده و در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شدند.

موزه هنر مقدس و سرداب، در سال 1996 و در پایین باقی مانده کلیسای سنت پل ماکائو ساخته شد. مسافران تور چین در اینجا می‌توانند تعداد زیادی از آثار تاریخی مذهبی شامل صلیب‌های چینی‌پرتغالی و همچنین نقاشی قرن هفدهمی از فرشته مقرب الهی میکائیل را ببینید. این نقاشی تنها اثر هنری باقی مانده از دانشگاه اولیه ساخته شده در این مکان است. مسافران تور ماکائو هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر می‌توانند از این موزه دیدن کنند؛ ورودی موزه رایگان است.

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 379

به "باقی مانده کلیسای سنت پل ماکائو (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقی مانده کلیسای سنت پل ماکائو (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید