موزه ریپلی پاتایا (تایلند) - دور زمین

موزه ریپلی پاتایا (تایلند)

فکر می‌کنید به تمام دنیا سفر کرده‌اید و آن را مانند کف دستتان می‌شناسید؟ خوب بهتر است درباره این گزاره در مورد خودتان تجدید نظر کنید. هر آن چیزی که در موزه باور کنی یا نه ریپلی (Ripley's Believe It or Not) در تور پاتایا می‌بینید، افکار و پیش‌فرض‌هایتان از دنیای پیرامونتان را به چالش می‌کشد، آن چیزهایی که تا حالا می‌دانستید و آن چیزهایی که هنوز نمی‌دانستید.

موزه ریپلی پاتایا (تایلند)

این موزه در طبقه سوم مرکز خرید Royal Garden Plaza قرار گرفته و شامل بیش از 300 نمایشگاه در داخل 10 گالری جداگانه با موضوعات متفاوت است. این نمایشگاه‌ها از کتاب Believe It or Not ریپلی الهام گرفته شده‌اند. این موزه طراحی شده است تا توازنی میان سه المان عجیب، شوکه‌کننده و زیبا ایجاد کند؛ موزه‌ای که در تور تایلند شما را با نشان دادن اشیا و انسان‌هایی که حتی فکرش را نمی‌کردید بر روی این سیاره وجود داشته باشند، غافلگیر خواهد کرد. و اگر از موزه بیرون آمدید و شک داشتید چیزهایی که دیدید واقعا در زندگی واقعی وجود داشته‌اند یا نه، به این معنی است که هنوز به اندازه کافی دنیادیده نشده‌اید.

با تمام این اوصاف قرار است در تور تایلند در اینجا چه چیزی ببینید؟ واقعیت این است که چیزهایی نیستند که زندگیتان را عوض کنند اما احتمالا کلی واقعیت عجیب و غریب در مورد دنیایی که در آن زندگی می‌کنید خواهید آموخت. بیشتر نمایشگاه‌ها بر چیزهایی تمرکز دارند که هیچکس انتظار دیدنشان را ندارد، این همان چیزی است که باعث شده این موزه در ابتدای کارش معروف شود. برخی از چیزهای عجیبی که در اینجا در تور پاتایا قرار است ببینید شامل این‌ها هستند: ماسکی که از پوست انسان ساخته شده است، یک سر انسان کوچک شده، وسایل بدوی شکنجه و یک مجمسه مومی از مردی چهار چشم. برخی از چیزهایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند واقعی و بقیه نسخه‌های بازسازی شده هستند.

ولی چیزهای عجیب تنها جاذبه این موزه برای مسافران تور تایلند نیستند. نمایشگاه‌ها شامل واقعیت‌های کنجکاوی‌برانگیز و اختراعات و ابداعات هم می‌شوند. شما در این جا می‌توانید یک مدل از تایتانیک را ببینید که از بیشتر از یک میلیون چوب کبریت ساخته شده است و یک جگوار مدل سال 1937 که در واقع یک قایق است. جدا از موزه، دیگر جاذبه‌های موزه باور کنی یا نه ریپلی، شامل هزارتوی بی‌نهایت، سینمای 12 بعدی متحرک ریپلی، ماجراجویی جن‌زده ریپلی و موزه مجسمه‌های مومی مادام توسو است. شما می‌توانید به راحتی یک روز کامل از تور پاتایا خود را در این موزه سپری کنید و آن را با داستان‌هایی جذاب و باورنکردنی برای تعریف کردن برای دوستان و آشنایانتان ترک کنید.

داستان زندگی ریپلی نیز به اندازه مجموعه‌های داخل موزه عجیب است. این هنرمند خود آموخته، در تمام دنیا سفر کرد و به عنوان یک سرگرمی شخصی، تمام چیزهای عجیبی که در سفرهایش با آنها برخورد کرد را ثبت کرد. علاقه همیشگیش برای سفر و ماجراجویی او را به قسمت‌های مختلف دنیا کشاند. او اروپا، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی، آسیا و دورتر از همه جا نسبت به زادگاهش چین را گشت. همانطور که سفر می‌کرد هر چیز کنجکاوی‌برانگیز و موجودات عجیبی که با آن‌ها برخورد می‌کرد را ثبت می‌کرد. با استفاده از استعداد هنریش، او تمام آن‌ها را به صورت کارتون کشید و آنها را در تابلوهایی کارتونی با عنوان باور کنی یا نه منتشر کرد. کارهایی که بعدا راه خود را به رادیو و تلویزیون باز کردند. در اوج کارش تخمین زده می‌شد کارتون‌های او مخاطبی 80 میلیون نفری دارند.

وبسایت
www.ripleysthailand.com/index.php
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 164

به "موزه ریپلی پاتایا (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ریپلی پاتایا (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید