برج مروارید شرقی شانگهای (چین) - دور زمین

برج مروارید شرقی شانگهای (چین)

برج تلویزیونی مروارید شرقی شانگهای (Oriental Pearl TV Tower)، قرار گرفته در ساحل رودخانه Huangpu، از زمان ساختش در سال 1994 یکی از خیره‌کننده‌ترین جاذبه‌های شهر شانگهای بوده است. تا قبل از تکمیل شدن مرکز مالی جهانی شانگهای در سال 2007، این برج با ارتفاع 468 متریش بلندترین سازه ساخته شده در چین بود. در زمان حاضر این برج پنجمین برج بلند مخابراتی دنیا است. برج میلاد تهران مقام ششم را در این لیست دارد.

برج مروارید شرقی شانگهای (چین)

برج مروارید شرقی 3 گوی اصلی دارد. هر کدام از این گوی‌ها سکوی تماشای منظره خود را دارند، در نتیجه شما می‌توانید از منظره نفس‌گیر شهر در ارتفاع‌های متفاوت لذت ببرید. بالاترین گوی در ارتفاع 350 متری قرار دارد؛ در آنجا می‌توانید از نمای دید پرنده شهر لذت ببرید. گوی میانی، 3 طبقه در ارتفاع 259 متری تا 267 متری دارد. طبقه بالایی این گوی، رستوران گردان است. دو طبقه پایینی سکوهای تماشای منظره هستند. از طبقه اصلی این گوی در ارتفاع 263 متری می‌توانید به سمت پایین، آسانسور سوار شده و به سکوی قرار گرفته در ارتفاع 259 متری و دارای کف شیشه‌ای بروید. می‌توانید از پیاده‌روی در این مکان و دیدن نمای 360 درجه رودخانه Huangpu و ساختمان‌های دو طرف رودخانه لذت ببرید. گردشگرانی که ترس از ارتفاع دارند بهتر است به این طبقه نروند. پایین‌ترین گوی برج نیز در ارتفاع 90 متری قرار دارد.

موزه تاریخ شانگهای در طبقه همکف برج قرار دارد. این موزه شامل هزاران اثر تاریخی، بیش از 100 مجسمه مومی و نمونه‌های کوچک شده سازه‌های معماری است. در این موزه می‌توانید در مورد فرهنگ شانگهای اطلاعات کسب کنید، این که سابق بر این چه بوده و چگونه در طول زمان تغییر کرده است. این موزه نمایشگاهی عالی هم برای بچه‌ها و هم بزرگسالان بوده و بازگوکننده تاریخ شهر است.

رستوران گردان برج مروارید شرقی در گوی بزرگ دوم برج قرار گرفته و با ارتفاع 263 متریش مرتفع‌ترین رستوران گردان در آسیا است. این رستوران ظرفیت میزبانی از 350 نفر را در یک زمان داشته و هر 2 ساعت یکبار به دور خود می‌گردد. این رستوران ناهار و شام بوفه داشته و منوی آن گستره‌ی وسیعی از غذاهای غربی و چینی را شامل می‌شود. شما می‌توانید علاوه بر لذت بردن از منظره کامل شهر یک غذای عالی نیز نوش جان کنید. قیمت بوفه ناهار (11 صبح تا 2 بعد از ظهر) و بوفه شام (5 بعد از ظهر تا 9 شب) در این رستوران به ترتیب 298 یوان و 328 یوان برای هر نفر است. برای مهمانان رستوران بازدید از برج، هر 3 گوی و موزه تاریخ شانگهای رایگان است. در تور چین منظره‌های شب‌های شانگهای از این رستوران را از دست ندهید.

رفتن به برج مروارید شرقی در مدت تور چین

برای رسیدن به این برج می‌توانید خط 2 مترو شانگهای را سوار شده و در ایستگاه Lujiazui پیاده شوید. با استفاده از اتوبوس‌های گردشگری شهر و تعدادی زیادی از خطوط اتوبوس‌رانی عمومی نیز می‌توانید به این نقطه برسید.

هزینه ورودی این برج به این شرح است:

  • گزینه یک: 220 یوان برای هر نفر برای هر سه گوی + موزه تاریخ شانگهای
  • گزینه دو: 160 یوان برای هر نفر برای گوی‌های اول و دوم + موزه تاریخ شانگهای
  • گزینه سه: 120 یوان برای هر نفر برای گوی دوم + موزه تاریخ شانگهای
  • گزینه چهار: 35 یوان برای هر نفر برای موزه تاریخ شانگهای

اگر از قبل بلیت رزرو نکنید انتظار ایستادن طولانی در صف‌های بلیت را داشته باشید. قبل از رفتن پیش‌بینی وضع هوا را بررسی کنید؛ در هوای مه آلود منظره واضحی از اطراف نصیبتان نمی‌شود. بازدید از برج را می‌توانید با بازدید از The Bund، مرکز مالی جهانی شانگهای و باغ Yu ترکیب کنید.

وبسایت
orientalpearltower.com
ساعات بازدید
8.30 صبح تا 9.30 شب
هزینه ورودی
120 تا 220 یوان
آدرس
1 Century Ave, Lu Jia Zui, Pudong, Shanghai, China
تماس
862158791888
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 119

به "برج مروارید شرقی شانگهای (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج مروارید شرقی شانگهای (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید