موزه مقبره پادشاه نان یوئه گوانجو (چین) - دور زمین

موزه مقبره پادشاه نان یوئه گوانجو (چین)

موزه مقبره پادشاه Nanyue در شهر گوانجو و در مکان آرامگاه این پادشاه چین ساخته شده است. Zhao Mei که با نام Nanyue King نیز شناخته می‌شد، دومین حاکم پادشاهی کوتاه مدت Yue جنوبی (قرن دوم قبل از میلاد) و نوه ژنرال Zhao Tuo از سلسه Qin بود که به طور موقت این منطقه را متحد کرد. Zhao Mei خود را امپراتور Wen نامید و پایتختش را در Panyu قرار داد که هم اکنون منطقه جنوبی گوانجو مدرن است.

موزه مقبره پادشاه نان یوئه گوانجو (چین)

مقبره پادشاه در سال 1983 کشف شد. کشف این آرامگاه هیجان بسیاری ایجاد کرد. این مقبره درون یک تپه در پارک YueXiu گوانجو و در عمق 20 متری خاک بود. مقبره‌ای که به مدت 1800 سال افراد در جستجوی آن بودند تا اشیای قیمتی آن را به دست بیاورند، بالاخره پیدا شده بود. این مقبره از حدود 750 تخته سنگ بزرگ ساخته شده و طراحی پیچیده آن تقلیدی از قصر Zhao Mei و شامل چندین تالار کوچک و دو سالن اصلی است. با بیش از 2000 سال قدمت، این مکان قدیمی‌ترین مقبره کل منطقه Lingnan است. منطقه Lingnan به طور تاریخی شامل استان Guangdong بوده و بخش‌هایی از استان‌های همجوار را تشکیل می‌داده است.

در میان اشیای قدیمی که در این مقبره پیدا شده کارهای ساخته شده از یشم مهمترین آن‌ها است. یشم‌ها برای جشن‌ها، ختم‌ها و برای دکوراسیون و کارهای عملی استفاده می‌شدند و بیشتر از 200 نوع مختلف هستند. این‌ها اولین مجموعه از یشم‌های مقبره‌های سلسله هان هستند که این قدر زیاد بوده، تنوع بسیاری داشته و به خوبی باقی مانده‌اند. در کنار این‌ها این موزه در گوانجو نمایشگاهی از ده‌ها سبک مختلف از بالش‌های سفالی و سرامیکی متعلق به سلسله‌های Tang، سلسله یوان و سلسله Ming است. این موزه فوق‌العاده در گوانگجو همچنین تعداد زیادی اجاق‌های باستانی دارد.

طرح این موزه مدرن گوانجو، دو ساختمان نمایشگاهی را با مقبره سنتی ترکیب کرده، در حالی که تاکید بر شأن و مرکزیت این مقبره تاریخی را نیز حفظ کرده است. این موزه نه تنها در تمام مدت نمایشگاهی برای نمایش این اشیای باستانی است بلکه نمایشگاه‌های دوره‌ای نیز برگزار می‌کند. در این نمایشگاه‌ها توسعه تمدن انسانی در بخش‌های مختلف چین به نمایش گذاشته می‌شوند. امروز موزه پادشاه Nanyue مکان آموزشی مهمی برای آموختن در مورد تاریخ گوانجو شده است.

استودیو موزه از حفاری‌های مقبره ویدئو به نمایش می‌گذارد. بازدیدکنندگان این موزه همچنین می‌توانند کاتالوگ‌های موزه را به رایگان در سالن موزه دریافت کنند.

رفتن به موزه در مدت تور گوانگجو

برای رسیدن به این موزه می توانید از خط 2 مترو گوانگجو استفاده کنید. در ایستگاه Yuexiu Park پیاده شده و از خروجی E بیرون بیایید.

ساعات بازدید
9 صبح تا 5.30 بعد از ظهر
آدرس
مرکز گوانگجو، منطقه Yuexiu، شماره 867 جاده Jiefang
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 394

به "موزه مقبره پادشاه نان یوئه گوانجو (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه مقبره پادشاه نان یوئه گوانجو (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید